Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Kajko i Kokosz. Nowe Przygody

 (1 produktów)

Kajko i Kokosz. Nowe Przygody

Stworzone przez wybitnego scenarzystę i rysownika Janusza Christę przygody dwóch słowiańskich wojów są od wielu lat jedną z najpopularniejszych polskich serii komiksowych, które zawładnęły wyobraźnią całych pokoleń czytelników. Mądry Kajko i żarłoczny Kokosz mieszkali w grodzie kasztelana Mirmiła i walczyli ze Zbójcerzami pod komendą Hegemona i jego zastępcy Kaprala.

Drukowane najpierw w "Wieczorze Wybrzeża", a potem w "Świecie Młodych" od 1975 roku przygody Kajko i Kokosza robią do dziś wrażenie jedyną w swoim rodzaju, perfekcyjną kreską, mistrzowskim warsztatem oraz pewnym i wyrazistym stylem. A dowcipne, lekkie i nienachalne historie z mnóstwem dwuznacznych aluzji do rzeczywistości PRL zawsze gwarantowały zabawę na najwyższym poziomie - i to zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. Kajko i Kokosz słusznie na trwałe wpisały się w historię polskiego komiksu i kultury w ogóle.

Seria "Kajko i Kokosz. Nowe Przygody" to cykl będący kontynuacją kultowych komiksów, które stworzyli za zgodą Janusza Christy znani polscy scenarzyści i rysownicy: iotr Bednarczyk, Krzysztof Janicz, Sławomir Kiełbus, Maciej Kur, Norbert Rybarczyk, Tomasz Samojlik. Każdy z komiksów został narysowany w indywidualnych stylach każdego z tych rysowników, ale z pełnym poszanowaniem zasad i humoru klasycznego uniwersum.

"Kajko i Kokosz. Nowe Przygody" oferuje całkowicie nowe przygody, perypetie pobocznych postaci ze świata śłynnych wojaków oraz różne wariacje. Seria ta stanowi niezwykle ciekawy, pełen nawiązań do klasyki, zbiór historii z legendarnego Mirmiłowa. Wracają w niej starzy lubiani bohaterowie, Kajko i Kokosz w dziecięcej postaci, a karty komiksów znowu wypełniają czary, bijatyki, humor perypetie, za które kolejne pokolenia czytelników pokochały tę wspaniałą spuściznę Janusza Christy.

Serię "Kajko i Kokosz. Nowe Przygody" wypełnia mnóstwo nowych, zaskakujących pomysłów, zarówno rozwijających stare wątki, jak i poszerzające świat znany z tych niezapomnianych opowieści o bohaterach, którzy stali się ikonami polskiej popkultury.

Na serię składają się tomy:

  • "Obłęd Hegemona" - pierwszy tom, w którym wracają starzy bohaterowie: rozbójnik Łamignat i jego ukochana żona Jaga, fajtłapowaci Zbójcerze na czele z Hegemonem, niesforny smok Miluś, a także sami tytułowi Kajko i Kokosz, lecz w dziecięcej postaci

  • "Łamignat Straszliwy" - drugi tom pełen nowych przygód stworzonych przez znanych polskich scenarzystów i rysowników pełen wszystkiego, co najlepsze: przygód, czarów, bijatyk, humoru sytuacyjnego i słownego

Ładowanie...