Xi
cofnij do Książki

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Simon Sebag Montefiore

   (7 produktów)

  Świat. Historia rodzinna. Tom 2

  (okładka twarda)

  83,79 
  Dostępne od 21.06.2024

  Jerozolima. Biografia

  (okładka twarda)

  93,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Katarzyna Wielka i Potiomkin

  (okładka twarda)

  71,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Stalin. Dwór czerwonego cara

  99,69 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Jerusalem. The Biography

  (okładka miękka)

  66,89 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Młody Stalin

  (okładka miękka)

  41,79 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Simon Sebag Montefiore

  Simon Jonathan Sebag Montefiore urodził się 27 czerwca 1965 roku, jest brytyjskim historykiem, prezenterem telewizyjnym i autorem popularnych książek historycznych i powieści. Sebag Montefiore kształcił się w Ludgrove School and Harrow School, gdzie był redaktorem szkolnej gazety "The Harrovian". Jesienią 1983 roku przeprowadził wywiad z Margaret Thatcher dla "The Harrovian". Zdobył także stypendium w Gonville and Caius College, który jest częścią Uniwersytetu w Cambridge, gdzie później także uzyskał tytuł doktora filozofii. Jest członkiem Królewskiego Towarzystwa Literatury i profesorem gościnnym nauk humanistycznych na Uniwersytecie Buckingham.

  Montefiore pracował jako bankier, dziennikarz spraw zagranicznych i korespondent wojenny relacjonujący konflikty podczas upadku Związku Radzieckiego.

  Książka Montefiore'a "Katarzyna Wielka i Potiomkin" została nominowana do wielu nagród w tym: im. Samuela Johnsona, nagrody Duffa Coopera i nagrody Marsh Biography Award. Kilka książek Montefiore'a jest obecnie adaptowanych na filmy lub seriale telewizyjne. Jego kolejna powieść "Jerusalem" była numerem jeden wśród bestsellerów "Sunday Times", z czasem zyskała także status światowego bestsellera. Jedną z jego najnowszych powieści jest "Romanowowie 1613-1918", w której wykorzystał niepublikowane wcześniej materiały. Dzięki nim stworzył nie tylko pasjonującą opowieść o życiu prywatnym rodu Romanowów, ale także uniwersalne studium władzy i wnikliwy obraz imperium, na którym wzoruje się dzisiejsza Rosja.

  Ładowanie...