Xi

Jerozolima. Biografia

Przepięknie wydana przez Znak, blisko 700-stronicowa "Jerozolima. Biografia" to epicka historia trzech tysięcy lat wiary, fanatyzmu, rozlewu krwi i współistnienia różnych kultur, od króla Dawida po XX wiek, od narodzin judaizmu, chrześcijaństwa i islamu po destrukcyjny konflikt izraelsko-palestyński, napisana przez brytyjskiego historyka, dziennikarza i autora bestsellerowych książek historycznychCzytaj więcej

Przepięknie wydana przez Znak, blisko 700-stronicowa "Jerozolima. Biografia" to epicka historia trzech tysięcy lat wiary, fanatyzmu, rozlewu krwi i współistnienia różnych kultur, od króla Dawida po XX wiek, od narodzin judaizmu, chrześcijaństwa i islamu po destrukcyjny konflikt izraelsko-palestyński, napisana przez brytyjskiego historyka, dziennikarza i autora bestsellerowych książek historycznych, Simona Sebaga Montefiore. W jaki sposób małe, odległe miasteczko stało się świętym miejscem trzech wielkich religii i polem bitwy ścierających się cywilizacji, zarzewiem krwawego fanatyzmu i kolebką idei pojednania, miastem, w którym wręcz zawiera się historia świata i kluczem do pokoju na Bliskim Wschodzie? Ta porywająca opowieść ukazuje nieustannie zmieniające się miasto w jego wielu wcieleniach oraz ożywia każdą epoką i kluczową postać.

O czym jest książka "Jerozolima. Biografia"?

"Jerozolima. Biografia" Simona Sebaga Montefiore wnikliwie i pasjonująco opowiada o Jerozolimie poprzez wojny, romanse, objawienia niezliczonych ilości mężczyzn i kobiet, którzy ją tworzyli, niszczyli, opisywali i w nią wierzyli. Oprócz wielu zwyczajnych mieszkańców tego niezwykłego miejsca, którzy odcisnęli na nim swoje piętno, katalog postaci, bez których nie byłoby współczesnej Jerozolimy robi ogromne wrażenie - od Salomona, Saladyna i Sulejmana Wspaniałego, po Kleopatrę, Kaligulę i Churchilla, od Jezusa i Mahometa, od starożytnego świata Izebel, Nabuchodonozora, Heroda i Nerona do współczesnych czasów Kaisera, Disraeli, Marka Twaina, Lincolna, Rasputina, Lawrence'a z Arabii i Moshe Dayana. W tej mistrzowsko napisanej i wciągającej bez reszty opowieści autor dosłownie ożywia przed czytelnikami święte miasto, czerpiąc garściami z najnowszych badań naukowych, własnych kronik rodzinnych oraz wieloletnich studiów, pokazując, że historia Jerozolimy jest tak naprawdę historią świata.

"Jerozolima. Biografia" - opinie

Książka "Jerozolima. Biografia" to literackie i historyczne osiągnięcie, które łączy w sobie szeroką perspektywę z nieomylnym uchem do anegdot i ciekawostek. Napisana z wyobraźnią i energią historia Jerozolimy to także fascynująca opowieść o ludzkich słabościach, żądzy władzy i odwadze, a wnikliwe spojrzenie Simona Sebaga Montefiore obejmuje w niej nie tylko historyczne dzieje jedynego w swoim rodzaju miasta, ale także jej zwyczajne, codzienne życie. To obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć miasto pozostające niezmiennie w centrum spraw światowych.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3320369
Tytuł
Jerozolima. Biografia
Wydawnictwo
Liczba stron
704
Data premiery
2023-01-25
Rok wydania
2023
Wymiary produktu [mm]
245 x 173
Okładka
okładka twarda
Waga Produktu [kg]
1.32
Długość
163
Głębokość
235
Wysokość
173
Nasza cena
93,39 zł
Zobacz więcej
Recenzje
5,0/5
1 recenzja
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 23. kwietnia, wtorek
0,00 zł

O Autorze


3320369
Ładowanie...