Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Sabine Bohlmann

   (5 produktów)

  Sabine Bohlmann

  Sabine Bohlmann przyszła na świat 5 marca 1969 roku, w Monachium. Jest niemiecką aktorką dubbingową oraz autorką. Od 1984 pracuje jako aktorka, obecnie także jako reżyserka dubbingu filmów i seriali. Największą sławę w świecie dubbingu przyniosło jej podkładanie głosu do serialu animowanego "The Simpsons". W latach 80. i 90. prawie nie było dubbingu dla dzieci, w którym nie brała udziału, chociaż jako głos gościnny. Ze względu na bardzo wysoki i miękki głos jest często angażowana do dubbingowania małych dzieci i nastolatków.

  Pisanie opowiadań było zawsze jej marzeniem i już jako dziecko podejmowała pierwsze próby pisania. Jako młoda mama zaczęła wreszcie pisać i ilustrować opowiadania – na tematy, które w tamtym czasie zajmowały jej dzieci. W ten sposób przez lata zebrała wiele pomysłów. Sabine Bohlmann w końcu postanowiła opublikować swoje prace i rozpoczęła karierę jako autorka książek dla rodziców, zaczynając od "Łyżki cukru". Wkrótce wydała kolejne książki, tym razem obrazkowe i dla dzieci, jej dorobek obecnie liczy ponad 40 tytułów.

  Seria "Historia małej popielicy", wydana na rynku polskim przez wydawnictwo Mamania, stała się jej drogą do sukcesu. Z uroczej i ciepłej opowieści o zasypianiu powstał cały świat, z kilkoma sequelami, audiobookami, albumem muzycznym i wieloma artykułami dla fanów - od pluszowych zabawek po pościel.

  Sabine Bohlmann pisze także dla starszych dzieci. Dotychczas wydała dwie serie: "Pani Miodową" i "Dziewczynę o imieniu Willow". Ponadto na swoim koncie ma także wiele tytułów nienależących do serii, wydawanych przez czołowych niemieckich wydawców.

  Ładowanie...