Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Sabina Jakubowska

   (3 produktów)

  Akuszerki

  (okładka twarda)

  42,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Dom na Wschodniej

  (okładka miękka)

  26,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Akuszerki (oprawa miękka)

  (okładka miękka)

  36,89 
  Wysyłka dzisiaj

  Sabina Jakubowska

  Sabina Jakubowska to polska pisarka, znana głównie dzięki powieściom obyczajowym. Mieszka w Jadownikach. Z wykształcenia jest archeologiem. Interesuje się zwłaszcza lokalną historią. Od lat towarzyszy kobietom podczas porodów jako doula, czyli opiekunka kobiet w ciąży. Twórczość tej autorki została doceniona przez krytyków. Pisarka zdobyła główną nagrodę w konkursie Promotorzy Debiutów Tygodnika Powszechnego i Instytutu Książki.

  Sabina Jakubowska sięga w swojej twórczości po tematykę historyczną, prezentując zwłaszcza życie zwykłych ludzi w dawnych czasach. Jest wnuczką prawdziwej akuszerki, z której wspomnień korzysta podczas pisania książek. Anna Czernecka (prababka autorki) była położną z Cesarsko-Królewskiej Szkoły Położnych w Krakowie, renomowanej placówki założonej przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadziła notatnik, stanowiący obecnie znakomite źródło wiedzy o sztuce położnictwa w XIX w. Ponadto zapiski prababki zainspirowały Sabinę Jakubowską do napisania książki.

  "Akuszerki" - powieść Sabiny Jakubowskiej, zainspirowanej zapiskami swojej prababki, która była położną w XIX w. Pisarka przeprowadziła szczegółowe badania, a dzięki nim powstał niezwykle sugestywny opis położnictwa z XIX w. Zebrała informacje o historii regionalnej, dawnym języku i lokalnej kulturze. To niesamowity obraz podkrakowskiej wsi, wielonarodowej oraz niezwykle zróżnicowanej.

  Ładowanie...