Xi

Sabina Jakubowska

 (2 produktów)

Akuszerki

Sabina Jakubowska

(okładka twarda)

42,99 
Wysyłka 24 godziny

Dom na Wschodniej

Sabina Jakubowska

(okładka miękka)

23,89 
Wysyłka 3 dni robocze

Sabina Jakubowska

Sabina Jakubowska to polska pisarka, znana głównie dzięki powieściom obyczajowym. Mieszka w Jadownikach. Z wykształcenia jest archeologiem. Interesuje się zwłaszcza lokalną historią. Od lat towarzyszy kobietom podczas porodów jako doula, czyli opiekunka kobiet w ciąży. Twórczość tej autorki została doceniona przez krytyków. Pisarka zdobyła główną nagrodę w konkursie Promotorzy Debiutów Tygodnika Powszechnego i Instytutu Książki.

Sabina Jakubowska sięga w swojej twórczości po tematykę historyczną, prezentując zwłaszcza życie zwykłych ludzi w dawnych czasach. Jest wnuczką prawdziwej akuszerki, z której wspomnień korzysta podczas pisania książek. Anna Czernecka (prababka autorki) była położną z Cesarsko-Królewskiej Szkoły Położnych w Krakowie, renomowanej placówki założonej przy Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadziła notatnik, stanowiący obecnie znakomite źródło wiedzy o sztuce położnictwa w XIX w. Ponadto zapiski prababki zainspirowały Sabinę Jakubowską do napisania książki.

"Akuszerki" - powieść Sabiny Jakubowskiej, zainspirowanej zapiskami swojej prababki, która była położną w XIX w. Pisarka przeprowadziła szczegółowe badania, a dzięki nim powstał niezwykle sugestywny opis położnictwa z XIX w. Zebrała informacje o historii regionalnej, dawnym języku i lokalnej kulturze. To niesamowity obraz podkrakowskiej wsi, wielonarodowej oraz niezwykle zróżnicowanej.

Ładowanie...