46,94 

Akuszerki

"Akuszerki" to pierwsza powieść dla dorosłych czytelników autorstwa Sabiny Jakubowskiej, która stworzyła inspirowaną autentycznymi zapiskami swojej prababki monumentalną i porywającą opowieść o wyjątkowej kobiecie obcującej z życiem i śmiercią, kochającej, nienawidzącej i niosącej pomoc o każdej porze dnia i nocy, również podczas wojennej zawieruchy.Na ponad 700 stronach "Akuszerek" Sabina JakubowCzytaj więcej

  • Wydawnictwo: Wydawnictwo Relacja
  • Data premiery: 2022-02-23
  • Okładka: twarda
  • Liczba stron: 704
  • Wymiary: 242 x 170

"Akuszerki" to pierwsza powieść dla dorosłych czytelników autorstwa Sabiny Jakubowskiej, która stworzyła inspirowaną autentycznymi zapiskami swojej prababki monumentalną i porywającą opowieść o wyjątkowej kobiecie obcującej z życiem i śmiercią, kochającej, nienawidzącej i niosącej pomoc o każdej porze dnia i nocy, również podczas wojennej zawieruchy.

Na ponad 700 stronach "Akuszerek" Sabina Jakubowska zwiera niezwykły obraz położnictwa z przełomu XIX i XX wieku, odkrywa przed czytelnikami na nowo historię regionalną oraz genialnie odtwarza język i rzeczywistość wieloetnicznej i wielonarodowej Polski. W książce przenosimy się do podkrakowskiej wsi w 1885 roku. W czasie srogiej zimy młoda Franciszka rodzi właśnie swoje pierwsze dziecko, a w porodzie towarzyszy jej przybrana matka, znana w okolicy akuszerka. W tym samym czasie w pobliskim dworze również rodzi się dziecko, a Franciszka zostaje zatrudniona jako jego matka. W wyniku splotu okoliczności wkrótce zaczyna pomagać okolicznym kobietom w przychodzeniu na świat ich dzieci. Mimo początkowej niepewności zaczyna także w krakowskiej szkole położnych. Gdy powraca do rodzinnej wsi, zderza się z wiejską, biedną i zabobonną rzeczywistość oraz zostaje wciągnięta w wir namiętności i wielkiej historii.

"Akuszerki" powstały na podstawie prywatnego śledztwa, które przeprowadziła Sabina Jakubowska, przez wiele lat śledząc dokumenty, księgi metrykalne, zapiski i pamiątki po swojej prababce. Ta historyczno-językowa kwerenda z mocnym wątkiem osobistym dała w efekcie wielowątkową, pasjonującą powieść opowiadającą o wspaniałych kobietach, regionie małopolskim, polskiej tożsamości. Autorka prowadzi czytelnika w świat miłości i nienawiści, życia i śmierci, beztroski wiejskiego życia brutalnie przerwanego przez dramat wojny.

Przez kolejne strony "Akuszerek" śledzimy losy nie tylko samej Franciszki, ale również kolejnych pokoleń kobiet z jej rodziny, które zostają akuszerkami, podczas gdy na świecie dzieje się historia - wybuchają kolejne wojny światowej, a nad Polskę wkrótce przychodzi mrok komunizmu. Książka Sabiny Jakubowskiej wciąga, urzeka, porusza i fascynuje. Ta bezkompromisowa pochwała macierzyństwa i kobiecości jest jednocześnie mocnym, donośnym i bardzo znaczącym głosem naszych matek, córek, żon.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3203645
Tytuł
Akuszerki
Wydawnictwo
Język
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
704
Typ okładki
twarda
Wydanie
1
Data premiery
2022-02-23
Rok wydania
2022
Kraj pochodzenia
Polska
Wymiary
242 x 170
Waga
0.91 kg
Wysokość
50 mm
Długość
165 mm
Głębokość
235 mm
Nasza cena
46,94 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,8/5
5 recenzji
  • 5
    4
  • 4
    1
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
  • Maria G. Klient niezweryfikowany
    4.0
    2023-02-26Recenzja zweryfikowana
    Historia bez znieczulenia, pełna bólu ale jednocześnie czuła, ukazująca siłę kobiet. Jestem pod wrażeniem nakładu pracy włożonego w tworzenie tej powieści. Autorka niesamowicie oddała klimat wsi oraz ówczesnych czasów, prowadząc nas od 1885 do 1950 roku, świetnie wplatając i opisując wydarzenia historyczne takie jak wojny, odzyskanie niepodległości, epidemie choroby, czy wielki kryzys. Język, którym autorka się posługuje, opisy, dołączone mapy, które odwzorowują wieś z tamtych czasów, wszystko to idealnie się ze sobą komponuje nadając tej historii autentyczności. Najważniejszym punktem jest fakt, że cała historia została zainspirowana autentycznymi zapiskami prababki autorki i to właśnie ten element urzekł mnie najbardziej. Czytanie notatek głównej bohaterki ze Szkoły Położnych i porównywanie przekazywanych wtedy informacji z aktualną wiedzą medyczną sprawiało mi ogrom radości. Czytałam tę książkę dość długo, ale nie dlatego że mi się nie podobała, po prostu nie chciałam, żeby mój cięższy okres wpłynął na odbiór tej historii co sprawiło, że czytałam ją fragmentami, dozowałam sobie tę historię a kiedy w końcu się skończyła poczułam pewną pustkę. Niestety momentami pojawiało się bardzo dużo bohaterów, tutaj duży plus za dołączenie drzewa genealogicznego jednak uważam, że gdyby zmniejszyć ich ilość to nie ujęłoby to tej historii. Pojawiło się również parę scen, głównie jedna z nich zapadłą mi w pamięć, która moim zdaniem była niepotrzebna i nie wiem, czy wpłynęła na to fikcja literacka, czy nie, jednak nie daję wiary autentyczności tego zdarzenia. Oczywiście jedno takie wydarzenie na przełomie tych 700 stron nie ma większego znaczenia i wpływu na historię. Polecam każdemu, kto lubi takie powieści i jest zainteresowany tematem położnictwa zwłaszcza w tamtych czasach. Przygotujcie się jednak na historię pełną brudu, potu, cierpienia, ale również miłości i poświęcenia.
  • Olga J. Klient niezweryfikowany
    5.0
    2022-03-02Recenzja zweryfikowana
    Akuszerki to świetna pozycja, która zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Napisana w bardzo fajnym stylu, ciekawa. Nie mam do niej totalnie żadnych zastrzeżeń. Już nie mogę doczekać się kolejnych książek tej autorki, bo bardzo odpowiada mi jej styl pisarski. No i do tego ładna szata graficzna, dobra cena. Generalnie uwag brak, dlatego serdecznie, z całego serca polecam :)
  • Marta U. Klient niezweryfikowany
    5.0
    2022-02-27Recenzja zweryfikowana
    Pozycję „Akuszerki” kupiłam za rada tych wszystkich dobrych opinii jakie możemy przeczytać w sieci i totalnie nie żałuję. Jest super napisana, ciekawa, z bardzo estetyczną szatą graficzną. Nie pozostaje mi nic innego jak podpisać sie obiema rękoma pod tymi wszystkimi pozytywami. Mam wrażenie, że takich pozycji jak ta to w obecnych czasach ze świeczką szukać. Polecam bez dwóch zdań.
  • Teresa T. Klient niezweryfikowany
    5.0
    2022-02-26Recenzja zweryfikowana
    Akuszerki to już kolejna pozycja tej autorki, jaka wylądowała na mojej półce. Jest genialnie napisana, szalenie ciekawa i naprawdę czyta się z zapartym tchem. N pewno z chemia sięgnę po inne pozycje tej autorki. Tymczasem tę bardzo polecam. Nie ma co się dziwić, że zgarnia same dobre recenzje. Takich książek jak ta jest niestety zdecydowanie za mało na rynku. Przydałoby się więcej.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
  • Klient zweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Klient niezweryfikowany
    Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
  • Recenzja Zweryfikowana
    Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
13,49 zł Pobranie 5,00 zł
DPD Automaty
data dostawy 21. listopada, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
5,99 zł
InPost Kurier
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
15,49 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier GLS
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
13,99 zł Pobranie 5,00 zł
DPD Pickup Żabka i inne
data dostawy 21. listopada, piątek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
14,49 zł Pobranie 6,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 199,00 zł
11,99 zł
DPD Kurier
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
13,99 zł Pobranie 5,50 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 20. listopada, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
InPost International
data dostawy 26. listopada, środa
39,99 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej - ul. Londzina 57
data dostawy 20. listopada, czwartek
0,00 zł
Odbiór osobisty w Krakowie - ul. Podwale 1
data dostawy 20. listopada, czwartek
0,00 zł

Produkty od autora: