Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Rupi Kaur

   (6 produktów)

  Mleko i miód. Milk and Honey

  (okładka twarda)

  38,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Ukojenie ze słów

  (okładka miękka)

  35,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Milk and honey. Wersja ukraińska

  (okładka twarda)

  28,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Dom ciało. Home body

  (okładka twarda)

  35,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Słońce i jej kwiaty. The Sun and Her Flowers

  (okładka twarda)

  35,99 
  Wysyłka dzisiaj

  The Sun and Her Flowers

  (okładka miękka)

  53,69 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Rupi Kaur

  Rupi Kaur to indyjska poetka i rysowniczka. Jest obywatelką Kanady, w której mieszka od trzeciego roku życia. Słynie z autorstwa bestsellerowego tomiku poezji „Mleko i miód”, uwielbianego przez kobiety na całym świecie.

  Urodziła się w 1992 roku w Pendżabie w Indiach. W wieku trzech lat przeniosła się z rodzicami do Kanady, gdzie wychowywała się i mieszka do dziś. Od piątego roku życia fascynuje się malarstwem. W 2014 roku ukończyła studia z retoryki na Uniwersytecie w Waterloo.

  W tym samym roku wydała debiutancki zbiór poezji „Mleko i miód”. Okraszony jej własnymi ilustracjami tomik przez dwadzieścia pięć tygodni utrzymywał się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Na całym świecie został sprzedany w liczbie przekraczającej jak dotąd półtora miliona egzemplarzy.

  W 2017 roku ukazał się drugi tom poezji, pod nazwą „Słońce i jej kwiaty”. Jest kontynuacją bestsellera, w którym poetka ponownie podejmuje ciężkie, kobiece tematy. Uczy m.in., jak w prosty sposób można pisać o tematach uznawanych za kulturowe tabu.

  Rupi Kaur posiada szereg fanów na całym globie. Podróżuje po świecie, prowadząc prelekcje i warsztaty dla swoich wielbicieli. Ponadto komunikuje się z czytelnikami za pomocą Facebooka i Instagrama, gdzie promuje również swoją twórczość. W 2017 roku brytyjska stacja BBC umieściła jej nazwisko na liście „100 kobiet roku”.

  W dorobku literackim Rupi Kaur znajdują się:
  Mleko i miód;
  Słońce i jej kwiaty.

  Ładowanie...