Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Roland Baader

 (2 produktów)

Koniec pieniądza papierowego

(okładka miękka)

5/5
41,67 56,00 zł −26%
Wysyłka 24 godziny

Koniec pieniądza papierowego. Audiobook

22,51 34,90 zł −36%
Wysyłka 24 godziny

Roland Baader

Roland Baader (ur. 1940 r., zm. 2012 r.) był niemieckim ekonomistą, przedsiębiorcą, pisarzem i publicystą. Przedmiotem jego zainteresowań naukowych była austriacka szkoła ekonomii, a swoją twórczością wpłynął na powrót zainteresowania jej założeniami na obszarze niemieckojęzycznym i w innych krajach Europy. Na polskim rynku wydawniczym ukazały się 2 książki jego autorstwa: "Koniec pieniądza papierowego" oraz "Śmiercionośne myśli. Dlaczego intelektualiści niszczą nasz świat".

Baader ukończył ekonomię na Uniwersytecie Albrechta i Ludwika we Fryburgu, gdzie uczestniczył w zajęciach prowadzonych przez Friedricha Augusta von Hayeka - wybitnego filozofa i ekonomistę, zdeklarowanego zwolennika systemu gospodarki wolnorynkowej. Po otrzymaniu dyplomu Baader przez dwie dekady zajmował się biznesem, a po upływie tego czasu oddał się działalności naukowej i publicystycznej.

Wiedza merytoryczna, doświadczenie zawodowe i lekkie pióro przysporzyły Baaderowi wielu czytelników, a jego publikacje odbiły się szerokim echem w środowisku naukowym. Główne myśli wynikające z jego twórczości to sceptycyzm wobec gospodarki bazującej na spekulacjach rynkowych oraz ostrzeżenie przed brakiem zabezpieczenia wartości pieniądza papierowego, zagrażającym w jego ocenie swobodom gospodarczym.

Ładowanie...