Xi

Roland Baader

 (2 produktów)

Koniec pieniądza papierowego

Roland Baader

(okładka miękka)

38,19 
Wysyłka dzisiaj

Koniec pieniądza papierowego. Audiobook

Roland Baader

(okładka etui kartonowe)

20,49 
Wysyłka dzisiaj

Roland Baader

Roland Baader (ur. 1940 r., zm. 2012 r.) był niemieckim ekonomistą, przedsiębiorcą, pisarzem i publicystą. Przedmiotem jego zainteresowań naukowych była austriacka szkoła ekonomii, a swoją twórczością wpłynął na powrót zainteresowania jej założeniami na obszarze niemieckojęzycznym i w innych krajach Europy. Na polskim rynku wydawniczym ukazały się 2 książki jego autorstwa: "Koniec pieniądza papierowego" oraz "Śmiercionośne myśli. Dlaczego intelektualiści niszczą nasz świat".

Baader ukończył ekonomię na Uniwersytecie Albrechta i Ludwika we Fryburgu, gdzie uczestniczył w zajęciach prowadzonych przez Friedricha Augusta von Hayeka - wybitnego filozofa i ekonomistę, zdeklarowanego zwolennika systemu gospodarki wolnorynkowej. Po otrzymaniu dyplomu Baader przez dwie dekady zajmował się biznesem, a po upływie tego czasu oddał się działalności naukowej i publicystycznej.

Wiedza merytoryczna, doświadczenie zawodowe i lekkie pióro przysporzyły Baaderowi wielu czytelników, a jego publikacje odbiły się szerokim echem w środowisku naukowym. Główne myśli wynikające z jego twórczości to sceptycyzm wobec gospodarki bazującej na spekulacjach rynkowych oraz ostrzeżenie przed brakiem zabezpieczenia wartości pieniądza papierowego, zagrażającym w jego ocenie swobodom gospodarczym.

Ładowanie...