Xi

Koniec pieniądza papierowego

"Koniec pieniądza papierowego" to książka autorstwa Rolanda Baadera, dedykowana wszystkim, którzy chcą rozwinąć swoją wiedzę na temat funkcjonowania gospodarki z punktu widzenia, który autor nazywa wolnorynkowym. Stawia on je w opozycji do dominującej obecnie perspektywy, którą określa mianem socjalistycznej. Książka napisana jest przystępnym językiem, łatwym do zrozumienia również dla osób, któreCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: DeReggio
 • Data premiery: 2020-11-18
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 286
 • Wymiary: 207 x 130

"Koniec pieniądza papierowego" to książka autorstwa Rolanda Baadera, dedykowana wszystkim, którzy chcą rozwinąć swoją wiedzę na temat funkcjonowania gospodarki z punktu widzenia, który autor nazywa wolnorynkowym. Stawia on je w opozycji do dominującej obecnie perspektywy, którą określa mianem socjalistycznej. Książka napisana jest przystępnym językiem, łatwym do zrozumienia również dla osób, które do tej pory nie interesowały się ekonomią.

Główną tezą książki, jest przeświadczenie o rychłym końcu istnienia pieniądza w formie, w jakiej był on obecny w ludzkim życiu od setek lat. Według autora nie jest to jednak powód do niepokoju, lecz wręcz przeciwnie, szansa na zmianę na lepsze kursu, jaki obrała ludzkość. By jednak było to możliwe, jak najwięcej osób musi zyskać wiedzę na temat nadchodzących wydarzeń, opisanych w książce. Baader apeluje o wyzbycie się wygodnej iluzji, w której żyje większość społeczeństwa oraz odważne wzięcie spraw we własne ręce, odbierając sprawczość niemoralnym elitom, które sprawują obecnie władzę.

Co więcej, koncepcję Baadera można traktować jako syntezę liberalizm gospodarczego z doktryną chrześcijańską. Mianowicie, traktuje on Dekalog jako źródło wskazówek, które należy stosować w ekonomii. Ma w szczególności na myśli przykazanie "nie kradnij", które w obecnej rzeczywistości gospodarczej jest bezustannie naruszane. Autor nie ma jednak złudzeń co do niefortunnego stanu, w jakim znalazł się Kościół współcześnie i w swojej książce poddaje go ostrej krytyce.

Polskie wydanie książki swoim patronatem objął Roman Kluska. "Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć obecne przemiany. Gdybym miał napisać teraz jakąś książkę – napisałbym taką samą." - w ten sposób "Koniec pieniądza papierowego" zachwala ten znany polski przedsiębiorca.

Roland Baader studiował ekonomię polityczną, a jego mentorem był późniejszy laureat Nagrody Nobla, słynny ekonomista Friedrich August von Hayek. Po ukończeniu studiów przez niemal dwadzieścia lat prowadził własną działalność gospodarczą, by następnie poświęcić się wyłącznie badaniom naukowym i szerzeniu wiedzy na temat ekonomii. Jest autorem wielu książek i artykułów, w których odwołuje się do tradycji austriackiej szkoły ekonomicznej.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
2957176
Tytuł
Koniec pieniądza papierowego
Wydawnictwo
Język wydania
polski
Język oryginału
polski
Liczba stron
286
Data premiery
2020-11-18
Rok wydania
2020
Wymiary produktu [mm]
207 x 130
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.3
Długość
207
Głębokość
130
Wysokość
16
Nasza cena
38,19 zł
Zobacz więcej
Recenzje
4,8/5
24 recenzji
 • 5
  21
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  1
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
RecenzjeNajnowsze
Jak działają recenzje
 • Rafał O. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-28
  Jeśli chcesz poznać/rozpoznać kierunek zmian na świecie - CZYTAJ i się budź....
 • Krzysztof B. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-11-06
  Książka jest interesująca dobrze wykonana miła w dotyku.
 • Gabriela P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-05-04
  Książka warta polecenia. W ciekawy i przystępny sposób przedstawione są zagrożenia wolności gospodarczej wynikające z nieodpowiedzialnych decyzji politycznych.
 • jaroslaw R. Klient niezweryfikowany
  1.0
  2021-05-04
  Książka zrobiona - kopiuj wklej - nic nowego, nie warto.
 • Przemyslaw P. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-29
  Treść książki nie stanowi jednolity tekst ale jest to bardziej zbiór przemyśleń autora na temat państwa socjalnego. Autor bez problemu ukazuje że pod płaszczem dobroci, troski i współczucia o drugiego człowieka ukrywa sie obrzydliwy i cyniczny system wywłaszczania społeczeństwa z owoców ich pracy, system który pozwala dobrze żyć nielicznym, kosztem najbardziej produktywnych ludzi w społeczeństwie.
 • Michał I. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-04-19
  Polecam wszystkim którzy chcą zrozumieć co tak naprawdę się dzieje wokół nas.
 • Zofia H. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-03-09
  Ja także dołączam do grona zadowolonych czytelników i szczerze, to już nie mogę doczekać się kolejnych genialnych pozucji tego autorstwa, bo są po prostu genialne. Fajnie opisane, bez zbędnego lania wody, same konkrety i do tego od groma różnych ciekawych przykładów. Myślałam, ze lektura całości zajmie mi z miesiąc, a tymczasem ciach ciach jeden weekend i było po sprawie. Polecam raz jeszcze.
 • BogusŁawa D. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-02-28
  Ta książka to moje najnowsze odkrycie. Fajnie napisana, bogato zilustrowana, nic tylko czerpać wiedze pełnymi garściami. Nie ma co się dziwić, ze zgarnia same dobre recenzje. Ja także daję piątkę. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.
 • Hanna E. Klient niezweryfikowany
  5.0
  2021-02-27
  Pozycja obowiązkowa dla każdego finansisty osoby związanej z obrotem pieniądze, ale nie tylko zawodowo, również dla takich co są zwyczajnie zainteresowani tematem. Książka tłumaczy wiele różnych zagadnień, jest tutaj do groma ciekawostek i mnóstwo fotografii. Generalnie oprawa graficzna jest na bardzo wysokim poziomie. Polecam, polecam i jeszcze raz polecam.
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 18. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 18. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 17. kwietnia, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 18. kwietnia, czwartek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 18. kwietnia, czwartek
0,00 zł

O Autorze


2957176
Ładowanie...