Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Robert McCammon

   (5 produktów)

  Zew nocnego ptaka

  (okładka twarda)

  67,76 
  Wysyłka 24 godziny

  Dziedzictwo Usherów

  (okładka twarda)

  47,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Królowa Bedlam

  (okładka twarda)

  56,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Magiczne lata

  (okładka twarda)

  49,19 
  Wysyłka 24 godziny

  Słuchacz

  (okładka twarda)

  39,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Robert McCammon

  Robert R. McCammon jest amerykańskim powieściopisarzem z Birmingham w Alabamie, uznawanym za jednego z najbardziej wpływowych autorów podczas boomu popularności literackich horrorów mającego miejsce od późnych 70. do początku lat 90. Autor 23 powieści i dwóch zbiorów opowiadań, w tym bestsellerowego "Łabędziego śpiewu", "Godziny wilka" i "Stingera". Ostatnio w Polsce ukazał się jego "Zew nocnego ptaka" - pełen epickiego rozmachu kryminał z elementami grozy, dynamiczną akcją, barwnie zarysowanymi postaciami i zaskakującą fabułą.

  Robert R. McCammon urodził się 17 lipca 1952 roku. Jego rodzicami byli Jack, z zawodu muzyk, oraz Barbara Bundy McCammon. Po ich rozwodzie, pisarz zamieszkał z dziadkami w Birmingham. W 1974 roku obronił licencjat z dziennikarstwa na Uniwersytecie w Alabamie. Jest praktykującym chrześcijaninem. Z poprzedniego małżeństwa z Sally Sander ma córkę Skye. Jako pisarz zadebiutował książką zatytułowaną "Baal" w 1978 roku, która rozpoczęła jego karierę jako popularnego autora horrorów w latach 80. W tym czasie zdobył także kilka nagród, w tym wyróżnienie im. Brama Stokera za najlepszą powieść i najlepsze opowiadanie. Wraz z nadejściem lat 90. odszedł od gatunku horroru, a jego klasyk "Boy's Life" z 1991 roku zdobył nagrodę World Fantasy Award dla najlepszej powieści.

  W wyniku konfliktu ze swoim wydawcą wycofał się z pisania i publikowania na niemal 10 lat. Reorganizacja przemysłu wydawniczego, problemy osobiste, depresje i poszukiwania własnego ja sprawiły, że powrócił dopiero w 2002 roku ze wspomnianym "Zewem nocnego ptaka" - pierwszą książką z planowanej serii o Matthew Corbetcie.

  Ładowanie...