Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Piet Oudolf

 (1 produktów)

Tworzę ogród naturalny

(okładka miękka)

5/5
52,80 79,00 zł −33%
Wysyłka 24 godziny

Piet Oudolf

Piet Oudolf przyszedł na świat 27 października 1944 roku, jest holenderskim projektantem ogrodów, hodowcą roślin i autorem. Jest czołową postacią ruchu "New Perennial", w którym projekty i kompozycje roślinne wykorzystują śmiałe zaspy bylin zielnych i traw. A są one wybierane co najmniej w równym stopniu ze względu na ich strukturę.

W ciągu lat swojej aktywności zawodowej stał się niezaprzeczalną ikoną ogrodowej sztuki projektowania. Jego styl inspirowany naturą jest aktualnie rozpoznawalny na całym świecie. Wielopiętrowe, bylinowe rabaty to symbol jego naturalistycznej maniery. To on właśnie wykreował modę na bujne, wielopiętrowe rabaty bylinowe.

Ogólne podejście Oudolfa do sadzenia ewoluowało od lat 80-tych, kiedy on i jego żona Anja otworzyli szkółkę w Hummelo w Gelderland. Jego wczesna praca z bylinami polegała na grupowaniu typu blokowego opartego na strukturze i fakturze.

Pracując głównie z odmianami wieloletnich roślin, Oudolf stosuje naturalistyczne podejście do ogrodnictwa. Opierając się na projekcie architektonicznym, Oudolf przedkłada sezonowy cykl życia rośliny na względy dekoracyjne, takie jak kwiat czy kolor. Skupia się przede wszystkim na cechach strukturalnych, takich jak kształt liści lub strąków nasiennych, obecnych przed i po kwitnieniu rośliny.

Blogi i magazyny poświęcone ogrodnictwu charakteryzują Pieta Oudolfa jako "gwiazdę pośród projektantów ogrodów". Holenderski ogrodnik stał się słynny w 2006 r., Kiedy nadzorował przekształcenie High Line - opuszczonej przestrzeni po dawnej zajezdni kolejowej w Nowym Jorku - w park, zwany parkiem pośród chmur, lub na niebie. Od tego momentu jego sława nieustannie rośnie.

Ładowanie...