Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Henk Gerritsen

 (1 produktów)

Tworzę ogród naturalny

(okładka miękka)

5/5
52,80 79,00 zł −33%
Wysyłka 24 godziny

Henk Gerritsen

Henk Gerritsen przyszedł na świat w Utrechcie w Holandii w 1948 roku. Jest projektantem ogrodów, malarzem oraz ilustratorem licznych poradników botanicznych.

W 1968 przeniósł się do Amsterdamu, aby studiować historię i politykę na uniwersytecie w Amsterdamie. Później studiował w Akademii Sztuk Pięknych Rietveld. Po studiach, w latach 1976-1985 utrzymywał się głównie malarstwa.

W 1977 poznał wspaniałą damę holenderskiej architektury ogrodowej - Mien Ruys i odwiedził jej ogród w Dedemsvaart. To wtedy właśnie uświadomił sobie, że w projektowaniu i pielęgnacji ogrodów leży jego przyszłość.

W następnym roku on i jego przyjaciel Anton Schlepers zaczęli projektować Ogrody Priona na rodzinnej farmie Antona w Schuinesloot.

W kolejnych latach Henk Gerritsen współpracował jako ilustrator przy kilku książkach ogrodniczych z Arendem Janem van der Horstem oraz współpracował z biurem architektury ogrodowej Mien Ruys przy kilku projektach dotyczących kwiatów. Jest współautorem książki "Tworzę ogród naturalny".

W 1981 roku Henk Gerritsen, Anton i kilku innych miłośników ogrodów naturalnych utworzyli społeczną grupę nacisku w celu ratowania Oeverlanden, czyli bogatego w przyrodę obszaru na przedmieściach Amsterdamu, przed zniszczeniem poprzez wprowadzenie zmian do miejskich planów zabudowy. Po kilku latach intensywnej kampanii plany budowy zostały porzucone w 1985 roku. Grupa ta nadal istnieje i przekształciła się w społeczeństwo utrzymujące ten obszar.

W 1986 roku Henk na stałe przeniósł się do Schuinesloot, gdzie kontynuował pracę przy Ogrodach Priona. Miejsce zostało otwarte dla zwiedzających w tym samym roku i od tego czasu jest jego źródłem utrzymania.

Ładowanie...