Xi
 » Philip Kotler

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Philip Kotler

   (5 produktów)

  Marketing

  (okładka miękka)

  110,89 
  Wysyłka dzisiaj

  Marketing 5.0. Technologie Next Tech

  (okładka miękka)

  43,59 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Retail 4.0

  Philip Kotler, Giuseppe Stigliano

  (okładka miękka)

  38,89 
  Wysyłka dzisiaj

  Principles of Marketing. Global Edition

  Philip Kotler, Gary Armstrong

  (okładka miękka)

  376,99 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Marketing. Wprowadzenie

  Gary Armstrong, Philip Kotler

  (okładka twarda)

  101,59 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Philip Kotler

  Philip Kotler to światowy fenomen - amerykański ekonomista, człowiek instytucja, naukowiec, który po dziś dzień ma ogromny wpływ na rozwój i popularyzację marketingu. Zasłynął między innymi jako autor "Marketingu" - wszechstronnego podręcznika i fundamentalnego dzieła, które od ponad czterdziestu lat jest prawdziwą biblią menadżerów na całym świecie.

  Philip Kotler urodził się 27 maja 1931 roku w Chicago. Jego rodzice, Betty i Maurice, wyemigrowali ze Związku Radzieckiego (obecnie terytorium Ukrainy) i osiedlili się w Stanach Zjednoczonych. Studiował na Uniwersytecie DePaul przez dwa lata. Następnie został przyjęty bez tytułu licencjata na studia magisterskie na Uniwersytecie w Chicago oraz na doktorat w Massachusetts Institute of Technologii - zdobył oba tytułu z ekonomii. Nauki pobierał między innymi od trzech laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie nauk ekonomicznych: Miltona Friedmana, Paula Samuelsona oraz Roberta Solowa. Odbył rok pracy podoktorskiej z matematyki na Uniwersytecie Harvarda oraz z nauk behawioralnych na Uniwersytecie w Chicago.

  Kotler rozpoczął nauczanie marketingu w 1962 roku w Kellogg School of Management na Northwestern University - jednej z najważniejszych uczelni biznesu na świecie kształcących w zakresie marketingu, gdzie jest pełni obecnie funkcję profesora honorowego. W swojej działalności naukowej wychodził z założenia, że marketing jest istotną częścią ekonomii - jego zdaniem na popyt nie wpływała tylko cena, ale również reklama, promocja, poczta bezpośrednia, pośrednicy działający jako różne kanały sprzedaży i dystrybucji. Philip Kotler jest autorem i współautorem wielu podręczników i opracowań, niezliczonej ilości artykułów naukowych, w związku z czym powszechnie traktuje się go jako autorytet z dziedziny marketingu. Założył firmę konsultingową Kotler Marketing Group zajmująca się doradztwem dla takich międzynarodowych korporacji, jak IBM, Michelin, Bank of America, Motorola i wielu innych.

  Wśród jego najsłynniejszych książek znajdują się między innymi "Marketing Management", "Principles of Marketing", "Marketing 4.0. Era cyfrowa" czy "Marketing 5.0. Technologie Next Tech".

  Ładowanie...