Xi
 » Pete Oswald

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Pete Oswald

   (4 produktów)

  Wzorowe Jajo. Smaczna Banda i emocje

  (okładka twarda)

  21,69 
  Wysyłka dzisiaj

  Skwaszone Winogrono. Smaczna Banda i emocje

  John Jory, Pete Oswald

  (okładka twarda)

  20,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Niesforne Ziarenko. Smaczna Banda i emocje

  (okładka twarda)

  21,69 
  Wysyłka dzisiaj

  Niesforne Ziarenko i straszny wieczór. Smaczna Banda i emocje

  John Jory, Pete Oswald

  (okładka twarda)

  19,69 
  Wysyłka dzisiaj

  Pete Oswald

  Pete Oswald przyszedł na świat 8 lipca 1980 roku, jest amerykańskim ilustratorem i scenografem, który zajął pierwsze miejsce w rankingu "New York Timesa", najbardziej znanym z serii filmów "Angry Birds Movie" i "ParaNorman".

  Pete Oswald znany jest również jako autor i ilustrator książek dla dzieci oraz malarz. Prace Pete'a obejmują bestsellerową ilustrowaną książkę, która zajęła pierwsze miejsce w rankingu "New York Timesa" - "Wzorowe Jajo" oraz kolejną bestsellerową pracę (drugie miejsce w plebiscycie "New York Timesa") "Niesforne Ziarenko". Oba wydawnictwa należą do serii "Smaczna Banda i emocje, których autorem jest John Jory. W ramach serii opublikowano także: "Skwaszone Winogrono" oraz " Bystre Ciastko".

  Pete Oswald po ukończeniu szkoły średniej w 1999 roku przeniósł się do Los Angeles, gdzie zapisał się na Loyola Marymount University i uzyskał dyplom z animacji. Następnie rozpoczął pracę w Los Angeles przy animacji filmowej i telewizyjnej. Inspiruje się twórczością artystów takich jak: Pablo Picasso, Claude Monet, Gustav Klimt, Miroslav Šašek, Charles i Ray Eames, Mary Blair, Ronald Searle i Al Hirschfeld.

  Pete Oswald na przestrzeni lat zajmował się scenografią i stroną artystyczną i wizualną wielu animowanych filmów studyjnych i programów telewizyjnych. Najbardziej znany jest ze stworzenia "The Angry Birds Movie" z 2016 roku, w którym zaprezentował efekty czteroletniej pracy nad przekształceniem postaci i scenografii z popularnej gry na telefon w animowany serial fabularny.

  Poza animacjami i ilustracjami Pete Oswald maluje również akrylami, a swoją serią prac "Pacific Abstract", inspirowaną wybrzeżem Kalifornii, wystawił w galerii sztuki na Bergamot Station w Santa Monica w Kalifornii w 2016 roku.

  Ładowanie...