Xi
Polecamy podobne produkty

Wydawnictwo HarperKids zaprasza młodych czytelników do fascynującego świata Smacznej Bandy. Wspólnie z sympatycznymi mieszkańcami pola dzieciaki odkryją niejedną tajemnicę i przeżyją wiele ciekawych przygód. Dowiedzą się też czegoś o sobie i ludziach ze swojego otoczenia.

"Smaczna Banda i emocje" to seria wydawnicza, która podbiła serca amerykańskich odbiorców i zdobyła wiele prestiżowych nagród czytelniczych. Błyskotliwe opowiadania Jory'ego Johna i Pete'a Oswalda od pewnego czasu są już dostępne w Polsce i zyskują coraz większą popularność wśród dzieci i ich rodziców.

"Niesforne Ziarenko i straszny wieczór. Smaczna Banda i emocje" - o czym jest książka?

Halloween to ulubione święto Niesfornego Ziarenka. Czeka on na ten jedyny wieczór w roku przez całe 12 miesięcy. Niestety w tym roku Ziarenko jakoś wyjątkowo nie czuje ekscytacji na myśl o zbliżającej się zabawie. Sen z powiek spędza mu konieczność znalezienia odpowiedniego stroju. W żadnym wypadku nie może to być zwyczajne przebranie. Kostium musi być naprawdę wyjątkowy. Taki, który zachwyci wszystkie pestki dookoła i zapewni Ziarenku tytuł króla imprezy.

Bohater czuje coraz większą presję. Od tygodni szuka pomysłu na oryginalne przebranie, którym wyróżni się z tłumu i wywoła efekt WOW. I nic. Testował już wiele możliwości, ale wszystkie dotychczasowe pomysły wydają mu się nudne i banalne. Brak fantastycznego stroju przytłacza go tak bardzo, że zaczyna wątpić w sens imprezy z okazji Halloween.

Czy uda mu się ostatecznie wymyślić satysfakcjonujące go przebranie? Czym zaskoczy go tegoroczne Halloween? Czego nauczy się podczas imprezy?

"Smaczna Banda i emocje. Niesforne Ziarenko i straszny wieczór" - dlaczego warto?

Książka "Smaczna Banda i emocje. Niesforne Ziarenko i straszny wieczór" to uniwersalna historia o tym, co powinno być w życiu najważniejsze. Choć fabuła nawiązuje do Halloween, główny przekaz jest aktualny o każdej porze roku. W towarzystwie Niesfornego Ziarenka dzieci odkrywają, że zamartwianie się błahymi rzeczami może przynieść wiele szkody. Rozterki głównego bohatera pokazują, że nawet najpiękniejszy strój nie daje prawdziwej życiowej radości, a nadmierne szukanie uznania u innych nie pozwala być lojalnym wobec samego siebie.

Opowiadanie stanowi doskonały punkt wyjścia do ważnych rozmów wychowawczych z dzieckiem na temat potrzeby akceptacji, troszczenia się o siebie i niebezpiecznego dążenia do doskonałości. Utrzymana w ciepłym tonie opowieść unika banału i moralizatorskiego tonu. Maluchy otrzymują przede wszystkim ciekawą i zabawną historię, która, w połączeniu z komentarzem dorosłego, ułatwia radzenie sobie z trudnymi sytuacjami i pomaga odpowiednio rozpoznawać własne emocje.

Piękne ilustracje zachwycają małych odbiorców i rozbudzają w nich poczucie estetyki.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

O Autorze


3410338
Ładowanie...