Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Oprah Winfrey

 (4 produktów)

Co ci się przydarzyło? Rozmowy o traumie. odporności psychicznej i zdrowieniu

(okładka miękka)

32,79 46,99 zł −30%
Wysyłka dzisiaj

To, co wiem na pewno

Oprah Winfrey

(okładka twarda)

21,59 39,90 zł −46%
Wysyłka dzisiaj

Rozmowy o duszy

Oprah Winfrey

(okładka twarda)

44,29 69,00 zł −36%
Wysyłka dzisiaj

Przetarta Ścieżka

Oprah Winfrey

(okładka twarda)

50,59 79,00 zł −36%
Wysyłka dzisiaj

Oprah Winfrey

Oprah Winfrey to aktorka i jedna z najbardziej znanych dziennikarek z USA. Amerykańska prezenterka telewizyjna zasłynęła zwłaszcza jako prowadząca "The Oprah Winfrey Show", prawdopodobnie najpopularniejszego talk-show w historii amerykańskich mediów. Jest miliarderką, często wymienianą jako jedna z najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Czasopismo "Life" uznało ją za najbardziej wpływową czarnoskórą kobietę swojego pokolenia. Trafiła również na listę największych gwiazd świata Forbes. Założyła własną firmę medialną, Harpo Productions. Co ciekawe, w 2008 r. otrzymała Order Uśmiechu, a w 2013 r. prezydent Barack Obama odznaczył ją Medalem Wolności. Została pierwszą kobietą w historii telewizji prowadzącą własny talk-show.

Oprah Winfrey urodziła się w 1954 r. w Kosciusko w stanie Missisipi. Pochodzi z protestanckiej wspólnoty baptystów. Studiowała na Uniwersytecie Stanowym w Tennessee, znanej uczelni dla czarnoskórych studentów. Od wczesnej młodości była związana z mediami publicznymi. Została najmłodszą i jednocześnie pierwszą czarnoskórą prezenterką wiadomości w lokalnej telewizji WTVF. Przełomowym momentem w jej karierze było poprowadzenie popularnego talk-show "People Are Talking". Następnie w stacji WLS-TV prowadziła poranny program. Z powodu stale rosnącej oglądalności zaproponowano jej autorski program. Tak powstał "The Oprah Winfrey Show".

Autorka jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych celebrytek na świecie. Występowała w filmach, brała udział w wielu programach publicystycznych i uczestniczyła w największych wydarzeniach medialnych. Obecnie ma ogromny wpływ na opinię publiczną w USA, a nawet na całym świecie. Oprah Winfrey zasłynęła walką z uprzedzeniami rasowymi, brakiem tolerancji, handlem narkotykami oraz pedofilią. Często podejmuje dyskusję o kontrowersyjnych tematach społecznych.

"To, co wiem na pewno" - Oprah Winfrey opowiada o radości, więzi, nieustępliwości, zachwycie, mocy i wdzięczności. To pełna przemyśleń podróż przez wspomnienia jednej z najbardziej wpływowych kobiet na świecie. Autorka uczy patrzenia na świat z nadzieją oraz pokorą.

Ładowanie...