Xi
cofnij do Poradniki

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Bruce D. Perry

   (1 produktów)

  Bruce D. Perry

  Bruce D. Perry przyszedł na świat w 1955 roku w Bismarck w Północnej Dakocie jako drugie z czwórki dzieci. Perry uczęszczał do Amherst College w stanie Massachusetts, jednak nie ukończył studiów. Brał bowiem udział w zajęciach, które go interesowały, ale nie spełniały wymagań do uzyskania tytułu licencjata. Jednak nawet bez tytułu licencjata zdobył tytuł magistra i doktora nauk medycznych na Uniwersytecie Northwestern.

  Rezydenturę odbył w latach 1984-1987 na psychiatrii w Szkole Medycznej Uniwersytetu Yale. W 1987 roku Perry był stypendystą w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży na Uniwersytecie w Chicago.

  Bruce D. Perry jest amerykańskim psychiatrą, obecnie starszym członkiem Child Trauma Academy w Houston w Teksasie oraz adiunktem profesorem psychiatrii i nauk behawioralnych w Feinberg School of Medicine w Chicago.

  Jest lekarzem i badaczem zdrowia psychicznego dzieci, w latach 1993-2001 był profesorem psychiatrii Thomasa S. Trammella w Baylor College of Medicine oraz szefem psychiatrii w Texas Children's Hospital. Pełni również funkcję starszego konsultanta Ministra ds. Dzieci i Młodzieży w Albercie w Kanadzie.

  Perry był również konsultantem i świadkiem w wielu głośnych sprawach z udziałem straumatyzowanych dzieci, w tym masakry w Columbine High School, o której głośno było także poza granicami USA, zamachu bombowego w Oklahomie, oblężenia Waco i sprawy związanej z sektą YFZ.

  Jest autorem ponad 200 artykułów w czasopismach, rozdziałów w książkach i opracowań naukowych. Jest również laureatem wielu nagród branżowych.

  Ładowanie...