Xi
Ponad 100 000 dostępnych
książek i gier planszowych
Najlepsze ceny
i liczne promocje
Tania, szybka
i bezpieczna wysyłka
14 dni na zwrot
produktu

Nicola Schmidt

 (1 produktów)

Jak nie ranić własnego dziecka? O wychowaniu bez awantur

(okładka miękka, miękka)

5/5
32,84 44,99 zł −27%
Wysyłka 24 godziny

Nicola Schmidt

Nicola Schmidt to niemiecka dziennikarka naukowa i autorka bestsellerowych poradników dla rodziców i dziecięcych opiekunów.

Urodziła się w 1977 roku w Monachium. Studiowała nauki polityczne w Berlinie. Jako dziennikarka naukowa kształciła się w Monachium, Paryżu i Dortmundzie. Przez trzy lata pracowała jako redaktor naukowy specjalistycznego magazynu, potem prowadziła niezależną redakcję i pracowała jako niezależny dziennikarz. Jest aktywną blogerką, pisze też artykuły dla specjalistycznych magazynów.

Nicola Schmidt jako pisarka debiutowała w 2012 roku; do tej pory opublikowała kilka książek z zakresu psychologii dziecięcej. Podpowiada rodzicom, jak tworzyć zdrowe relacje z dziećmi i jak pracować nad ich zacieśnianiem, jak rozmawiać z dziećmi, by unikać przy tym podnoszenia głosu, awantur i karania. O rozwoju dziecka pisze z perspektywy behawioralnej i ewolucyjnej, z dużym naciskiem na praktyczną wykładnię w życiu codziennym. Dzięki naprawdę szerokiemu kontekstowi swoich książek zaskarbiła sobie zaufanie rodziców i osób zawodowo pracujących z dziećmi. "Jak nie ranić własnego dziecka. O wychowaniu bez awantur" ukazało się w 2021 roku nakładem Wydawnictwa Otwarte.

Skąd tak trafne obserwacje i porady? Z pewnością wiele wskazówek z poradników wyrosło na osobistych doświadczeniach autorki. Nicola Schmidt ma dwójkę dzieci. Mieszka z rodziną pod Bonn.

Ładowanie...