Xi
cofnij do Poradniki

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Michalina Wisłocka

   (4 produktów)

  Sztuka kochania

  (okładka miękka)

  27,49 
  Wysyłka 2 dni robocze

  Pakiet: Sztuka kobiecości / Sztuka kochania

  50,08 
  Wysyłka 2 dni robocze

  Michalina Wisłocka

  Michalina Wisłocka to polska lekarka, seksuolog, ginekolog, cytolog i endokrynolog. Była autorką m.in. poradnika seksuologicznego „Sztuka kochania”. Żyła w latach 1921-2005.

  Urodziła się w Łodzi jako Michalina Anna Braun. W czasie II wojny światowej wraz z rodzią została przesiedlona do obozu w Radogoszczu, a następnie do Krakowa. Później jej rodzice wyjechali do wsi Narama, a ona przeniosła się do Warszawy, do męża Stanisława Wisłockiego. Oboje pracowali w Państwowym Instytucie Higieny aż do wybuchu powstania.

  Po wojnie rozpoczęła studia medyczne, które ukończyła w 1969 roku ze stopniem doktorskim. Już wtedy wygłaszała prelekcje na temat seksualności i antykoncepcji. Prowadziła Poradnię Świadomego Macierzyństwa w Warszawie i Pracownię Cytodiagnostyczną Towarzystwa Planowania Rodziny.

  Jej pierwszą publikacją była „Technika zapobiegania ciąży”, wydana w 1959 roku. Rozgłos zdobyła jednak w 1978, publikując „Sztukę kochania”. Podręcznik stał się bestsellerem, sprzedanym w nakładzie ponad siedmiu milionów egzemplarzy.

  Wisłocka była również autorką innych książek z dziedziny seksuologii, w tym „Kalejdoskopu seksu” oraz pamiętników „Miłość na całe życie”. W 2017 roku została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Zmarła w 2005 roku w wyniku powikłań po zawale serca.

  Bibliografia Michaliny Wisłockiej:
  Technika zapobiegania ciąży;
  Metody zapobiegania ciąży;
  Sztuka kochania;
  Kultura miłości;
  Kalejdoskop seksu;
  Sztuka kochania. W dwadzieścia lat później;
  Sztuka kochania. Witamina „M”;
  Sukces w miłości;
  Malinka, Bratek i Jaś;
  Miłość na całe życie. Wspomnienia z czasów beztroski;
  Michalina Wisłocka. Autobiografia.

  Ładowanie...