Xi
cofnij do Poradniki

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Michael Mosley

   (2 produktów)

  Jelita wiedzą lepiej

  (okładka miękka)

  35,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Michael Mosley

  Michael Mosley to brytyjski lekarz, dziennikarz i prezenter telewizyjny. Znany jest jako realizator programów o tematyce medycznej i biologicznej. Popularność zawdzięcza także publikacji książek kulinarnych, takich jak „Dieta 5:2 dr. Mosleya”, „Jelita wiedzą lepiej” czy „Fast 800”.

  Urodził się w 1957 roku w Kalkucie w Indiach jako syn dyrektora banku. Ukończył interdyscyplinarne studia z zakresu filozofii, polityki i ekonomii na New College w Oksfordzie. Następnie z zamiarem zostania psychiatrą podjął naukę w Królewskiej Wolnej Szpitalnej Szkole Medycznej. Jednak po ukończeniu studiów poczuł się rozczarowany tym zawodem i w 1985 roku dołączył do programu asystentów producentów stacji BBC.

  W ramach pracy dla brytyjskiej telewizji realizował m.in. programy Jeremy’ego Clarksona czy profesora Roberta Winstona. Zaprezentował także dokumenty, takie jak „The Story of Science”, „10 Things You Neet to Know about Losing Weight” czy „Make me”. W roku 2012 wystąpił w dokumencie „Eat, Fast & Live Longer”, jako popularyzator diety 5:2.

  Mosley został ogłoszony Medycznym Dziennikarzem roku 1995 przez Brytyjskie Stowarzyszenie Medyczne. Jest autorem kilku książek kulinarnych, w których promuje metody zdrowego odżywiania.

  Publikacje Michaela Mosleya:
  Dieta 5:2 dr. Mosleya;
  Obniż cukier w 8 tygodni. Przeprogramuj swój organizm;
  Jelita wiedzą lepiej;
  Fast 800. Rewolucyjny program żywieniowy oparty na okresowych postach, dzięki któremu błyskawicznie schudniesz i poczujesz się lepiej.

  Ładowanie...