Xi

Marie Paruit

 (4 produktów)

Pobaw się ze mną. Książeczka maluszka

Didier Zanon, Marie Paruit

(okładka całokartonowa)

11,19 
Wysyłka 24 godziny

Marie Paruit

Marie Paruit to francuska ilustratorka literatury dziecięcej. Studiowała ilustratorstwo i komunikację wizualną na prestiżowej uczelni artystycznej, École Saint Luc w Tournai. Wykonuje charakterystyczne ilustracje książek dla dzieci, a także przeznaczone do czasopism. Zajmuje się również grafiką użytkową. Współpracuje z wydawcami francuskimi oraz brytyjskimi. Najbardziej znana jest z ilustrowania książek Campbell Books.

Marie Paruit tworzy proste ilustracje przeznaczone zwłaszcza dla najmłodszych czytelników. Wyrazisty styl i prosta forma są dobrze dopasowane do możliwości poznawczych kilkulatków. Dziecko bardzo łatwo rozpoznaje obiekty na ilustracji, która nie przytłacza nadmiarem informacji. Proste książki obrazkowe dla dzieci, zilustrowane przez tę artystkę, ułatwiają naukę czytania oraz poznawanie świata. Dzięki chociażby książkom Campbell Books mały czytelnik odkrywa emocje i ćwiczy podstawowe umiejętności społeczne.

"Lubię być miły. Poznaj uczucia i emocje" - książka z ilustracjami Marie Paruit. Autorzy ułatwiają dzieciom zrozumienie świata emocji. Prosty tekst i kolorowe ilustracje wyjaśniają dziecku, jak współpracować z innymi ludźmi. Dzięki temu mały czytelnik dowiaduje się, na czym polega bycie miłą osobą. Warto zwrócić uwagę na praktyczne porady dla rodziców. Korzystając z prostych wskazówek, możesz porozmawiać z kilkulatkiem o uczuciach, a dodatkowe ćwiczenia ułatwiają mu rozładowanie negatywnych emocji.

Ładowanie...