Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Krzysztof A. Meissner

   (3 produktów)

  Fizyk w jaskini światów

  Krzysztof A. Meissner, Jerzy Sosnowski

  (okładka okładka miękka)

  45,79 
  Wysyłka 24 godziny

  O kwantach i smokach. Fizyka według Delty

  Krzysztof Turzyński, Krzysztof A. Meissner

  (okładka miękka)

  22,59 
  Wysyłka 24 godziny

  Klasyczna teoria pola

  Krzysztof A. Meissner

  (okładka miękka)

  34,99 
  Wysyłka 2 dni robocze

  Krzysztof A. Meissner

  Krzysztof Meissner (ur. 1961 r. w Warszawie) - profesor Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego, doktor habilitowany nauk fizycznych ze specjalizacją w dziedzinach teorii cząstek elementarnych oraz kosmologii. W latach 2009-2011 piastował funkcję dyrektora naukowego Instytutu Problemów Jądrowych im. Andrzeja Sołtana, od 2011 r. pracował w Narodowym Centrum Badań Jądrowych. Uczestniczył w międzynarodowych programach badawczych w CERN, współpracował z laureatem nagrody Nobla Rogerem Penrose'm nad zagadnieniem konforemnej kosmologii cyklicznej.

  W ramach popularyzacji nauki Krzysztof Meissner wygłosił wiele prelekcji dla wielu polskich uczelni i instytucji, ma także w dorobku liczne publikacje i wystąpienia w największych krajowych mediach, w tym na łamach "Gazety Wyborczej" i "Tygodnika Powszechnego", a także na antenach Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, Tok FM czy TVN24. W 2013 r. został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy naukowo-badawczej w dziedzinie fizyki oraz za osiągnięcia w działalności na rzecz popularyzacji nauki.

  W 2023 r. na polskim rynku wydawniczym ukazał się wywiad-rzeka Jerzego Sosnowskiego z Krzysztofem Meissnerem; książka pod tytułem "Fizyk w jaskini światów" podejmuje tematykę związków fizyki z życiem oraz możliwych konsekwencji światopoglądowych współczesnej nauki.

  Ładowanie...