Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Jerzy Sosnowski

   (3 produktów)

  Fizyk w jaskini światów

  (okładka okładka miękka)

  43,99 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Życie nie tylko snem

  32,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Fafarułej, czyli pastylki z pomarańczy

  (okładka miękka)

  21,19 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Jerzy Sosnowski

  Jerzy Sosnowski (ur. 1962 r. w Warszawie) jest pisarzem, publicystą, dziennikarzem radiowym i telewizyjnym oraz krytykiem literackim. Z wykształcenia polonista, absolwent i pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego wyspecjalizowany w dziedzinie historii literatury; w toku swojej kariery zawodowej pracował jako nauczyciel szkolny i akademicki.

  Słuchacze Polskiego Radia pamiętają Sosnowskiego jako prowadzącego audycje w Dwójce i Trójce, w tym program publicystyczny "Klub Trójki" i kulturalny "Literacki Znak Jakości". W latach 90. pracował także w Telewizji Polskiej na stanowiskach szefa publicystyki kulturalnej, kierownika działu programów humanistycznych Telewizji Edukacyjnej i prowadzącego program "Pegaz". Obecnie Sosnowski związany jest z Radiem Nowy Świat.

  Literacki debiut Jerzego Sosnowskiego, wydana w 2001 r. powieść "Apokryf Agłai", zdobyła duże uznanie czytelników i krytyków literackich, a autorowi otworzyła drogę do kontynuacji pisarskiej kariery. Sosnowski ma w swoim dorobku utwory beletrystyczne oraz zbiory esejów i opracowań krytycznych. Jest laureatem Nagrody Kościelskich 2001 za zbiór opowiadań "Wielościan", był nominowany do Paszportu Polityki 2004 za powieść "Prąd zatokowy" oraz do Literackiej Nagrody Nike 2016 za zbiór esejów "Co Bóg zrobił szympansom".

  Ładowanie...