Xi

Józef Białek

 (4 produktów)

Czas niewolników. Jak świat stał się własnością kilku korporacji

Józef Białek

(okładka miękka)

39,99 
Wysyłka 24 godziny

COVID-19; Globalna mistyfikacja

Józef Białek

(okładka miękka)

45,09 
Wysyłka 24 godziny

Czas sodomy, czyli zamach na cywilizację

Józef Białek

(okładka miękka)

41,49 
Wysyłka 24 godziny

Czas na prawdę

Józef Białek

(okładka miękka)

41,69 
Wysyłka 24 godziny

Józef Białek

Józef Białek to urodzony 11 marca 1957 roku w Baranowicach działacz polityczny, wydawca i przedsiębiorca. W roku 1982 ukończył Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Od roku 1979 Józef Białek zajmował się drukowaniem wydawnictw niezależnych. W październiku 1980 roku powstało Niezależne Zrzeszenie Studentów na AWF-ie we Wrocławiu, którego był współzałożycielem. Organizował podziemne struktury wydawnicze, które publikowały pisma między innymi Akademickiego Ruchu Oporu, Solidarności Walczącej oraz licznych młodzieżowych organizacji.

Józef Białek był wielokrotnie zatrzymywany, poddawany rewizjom, przesłuchiwany, wzywany na rozmowy ostrzegawcze. W październiku roku 1985 został zatrzymany, gdy jechał samochodem, którym przewoził duże ilości podziemnych książek. Skazano go na karę grzywny i konfiskatę samochodu.

Był też współzałożycielem i prezesem Spółdzielni INR we Wrocławiu. W 1989 Józef Białek został właścicielem firmy Wektor, która zajmowała się między innymi handlem zagranicznym i działalnością wydawniczą.

Działał również w Unii Polityki Realnej i był współzałożycielem powstałego w roku 1991 Towarzystwa Prywatyzacyjnego. Józef Białek wydaje także od 2003 roku czasopismo „Opcja Na Prawo". Jest też autorem takich książek jak „Czas spekulantów" czy „Czas niewolników. Jak świat stał się własnością kilku korporacji".

Ładowanie...