Xi

Czas na prawdę

Przygotowana przez wydawnictwo Wektory publikacja "Czas na prawdę" to fascynujący wywiad-rzeka, jaki z Józefem Białkiem przeprowadził Marek A. Zamorski. Książka stanowi swoiste zwieńczenie trylogii, na którą składają się "Czas spekulantów", "Czas niewolników" i "Czas Sodomy". Józef Białek - polski przedsiębiorca, wydawca i działacz społeczny - w zajmujący sposób opowiada o swoim życiu i wychodzeniCzytaj więcej

 • Wydawnictwo: Wektory
 • Okładka: miękka
 • Liczba stron: 244
 • Wymiary: 230 x 162

Przygotowana przez wydawnictwo Wektory publikacja "Czas na prawdę" to fascynujący wywiad-rzeka, jaki z Józefem Białkiem przeprowadził Marek A. Zamorski. Książka stanowi swoiste zwieńczenie trylogii, na którą składają się "Czas spekulantów", "Czas niewolników" i "Czas Sodomy". Józef Białek - polski przedsiębiorca, wydawca i działacz społeczny - w zajmujący sposób opowiada o swoim życiu i wychodzeniu ze świata złudzeń, w jakim utrzymają nas media, politycy i ludzie establishmentu. "O historii, polityce i nowym porządku świata", mówi podtytuł, dając ogląd na opowieść o niezwykłej postaci z pasjonującym życiorysem i bezkompromisowym światopoglądem.

O czym jest książka "Czas na prawdę"?

"Czas na prawdę" Józefa Białka i Marka A. Zamorskiego daje czytelnikom wyjątkową szansę na wnikliwe poznanie jedynego w swoim rodzaju człowieka. Józef Białek zasłynął jako działacz antykomunistycznego podziemia oraz wydawca nielegalnych książek i publikacji w czasach Polski Ludowej. Drukowaniem wydawnictw niezależnych zajmował się od 1979 roku. Współtworzył Niezależne Zrzeszenie Studentów na AWF w Warszawie, organizował podziemne struktury wydawnicze publikujące pisma Akademickiego Ruchu Oporu, Solidarności Walczącej i licznych organizacji młodzieżowych. W jego biografii istotną rolę odegrały także liczne aresztowania i przesłuchania. Po przełomie w roku 1989 działał jako przedsiębiorca, polityk, wydawca. W "Czasie na prawdę" poznajemy go jako naiwnego opozycjonistę solidarnościowego, wolnorynkowego przedsiębiorcę oraz autora, który ma odwagę, by niezależnie od wszystkiego zawsze szukać przede wszystkim prawdy.

"Czas na prawdę" - opinie

Książka "Czas na prawdę" to pasjonująca opowieść o niezwykłym życiu i nieustannej walce o prawdę i własne zdanie. Publikacja została dodatkowo wzbogacona o liczne informacje i anegdoty o znanych postaciach z życia publicznego, wnikliwe analizy mechanizmów rządzących polityką i diagnozy dotyczące przyszłości Polski i świata oraz wyzwania, z jakimi wszyscy będziemy musieli się zmierzyć. Narrację uzupełniają liczne, rzadkie fotografie z prywatnego archiwum Józefa Białka. Ta wyjątkowa, analityczna, a zarazem pełna retorycznej swady rozmowa nie tylko prezentuje fascynującą biografię, ale proponuje także skłaniające do głębokiej refleksji spojrzenie na Polskę - a więc na nas wszystkich.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe
Identyfikator produktu
3322421
Tytuł
Czas na prawdę
Wydawnictwo
Liczba stron
244
Rok wydania
2022
Wymiary produktu [mm]
230 x 162
Okładka
okładka miękka
Waga Produktu [kg]
0.42
Długość
130
Głębokość
230
Wysokość
162
Nasza cena
40,49 zł
Zobacz więcej
Bądź pierwszy!
Twoja recenzja produktu “Czas na prawdę” będzie bardzo przydatna dla innych użytkowników.
Napisz recenzję
Recenzje produktów są zarządzane przez stronę trzecią w celu weryfikacji autentyczności i zgodności z naszymi wytycznymi dotyczącymi ocen i recenzji
Recenzje
Każdą z recenzji weryfikujemy na trzy sposoby:
 • Klient zweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi klientami. Kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Klient niezweryfikowany
  Autorzy recenzji z tym oznaczeniem są naszymi użytkownikami, ale nie możemy potwierdzić, że kupili ten produkt w sklepie tantis.pl.
 • Recenzja Zweryfikowana
  Potwierdzamy, że prezentowana opinia może dotyczyć danego produktu i zawiera elementy jego recenzji.

Dostawa i płatność

InPost Paczkomat® 24/7
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 248,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Żabka, Dino, punkty DPD Pickup
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
8,99 zł Pobranie 5,00 zł
ORLEN Paczka
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
10,99 zł
Kurier DPD
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex Kurier
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
12,99 zł Pobranie 5,00 zł
Kurier InPost
data dostawy 21. maja, wtorek
bezpłatna dostawa od 299,00 zł
14,99 zł Pobranie 5,00 zł
Pocztex - punkty odbioru
data dostawy 22. maja, środa
bezpłatna dostawa od 249,00 zł
11,99 zł Pobranie 5,00 zł
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
data dostawy 21. maja, wtorek
0,00 zł

O Autorze


3322421
Ładowanie...