Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

John Tiffany

 (2 produktów)
?

Harry Potter i przeklęte dziecko. Część 1 i 2

J. K. Rowling, John Tiffany

(okładka twarda)

40,89 
Wysyłka dzisiaj

Harry Potter i przeklęte dziecko

J. K. Rowling, John Tiffany, Jack Thorne

(okładka miękka)

33,69 
Wysyłka 3 dni robocze

John Tiffany

John Tiffany jest angielskim reżyserem teatralnym. Szeroką popularność zyskał dzięki scenariuszowi do sztuki „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” oraz książce o tym samym tytule, napisanych razem z Joanne Rowling i Jackiem Thorne’em.

Na świat przyszedł w 1971 roku. Wychowywał się w miejscowości Mardsen w hrabstwie West Yorkshire w Anglii. Jego ojciec był inżynierem i członkiem orkiestry dętej, a matka pielęgniarką i tancerka rewiową.

Tiffany rozpoczął studia z biologii na Uniwersytecie w Glasgow, jednak porzucił je na rzecz dramatu. W latach 1997-2001 był kierownikiem literackim w Traverse Theatre w Edynburgu. Następnie do roku 2005 pracował jako zastępca dyrektora w firmie teatralnej Paines Plough, współpracując z Vicky Featherstonem.

Tiffany zyskał uznanie jako autor sztuki „Once”, stworzonej na podstawie filmu Johna Carneya. Jako reżyser i scenarzysta teatralny uzyskał szereg nagród i wyróżnień. Jest dwukrotnym laureatem Nagrody im. Laurence’a Oliwiera, Nagrody Outer Critics Circle oraz Drama Desk.

Razem z Joanne Rowling i scenarzystą Jackiem Thorne’em opublikował w roku 2016 książkę „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”. Wraz z nimi stworzył też scenariusz do sztuki teatralnej o tym samym tytule. Publikacja została wybrana Książką Roku portalu Lubimyczytać.pl w kategorii „Fantastyka młodzieżowa”, z kolei sztuka otrzymała nagrodę Olivier Award 2017 i Tony Award 2018.

Ładowanie...