Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  John Tiffany

   (4 produktów)

  Harry Potter. Magiczny Almanach

  Jack Thorne, John Tiffany, J. K. Rowling

  (okładka twarda)

  103,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Harry Potter i przeklęte dziecko cz.1-2

  J. K. Rowling, John Tiffany

  (okładka twarda)

  44,89 
  Wysyłka dzisiaj

  Harry Potter i Przeklęte Dziecko. Część 1 i 2. Wydanie poszerzone

  J. K. Rowling, John Tiffany

  (okładka miękka)

  40,49 
  Wysyłka dzisiaj

  Harry Potter and the Cursed Child

  J. K. Rowling, Jack Thorne, John Tiffany

  (okładka twarda)

  73,69 
  Wysyłka 3 dni robocze

  John Tiffany

  John Tiffany jest angielskim reżyserem teatralnym. Szeroką popularność zyskał dzięki scenariuszowi do sztuki „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” oraz książce o tym samym tytule, napisanych razem z Joanne Rowling i Jackiem Thorne’em.

  Na świat przyszedł w 1971 roku. Wychowywał się w miejscowości Mardsen w hrabstwie West Yorkshire w Anglii. Jego ojciec był inżynierem i członkiem orkiestry dętej, a matka pielęgniarką i tancerka rewiową.

  Tiffany rozpoczął studia z biologii na Uniwersytecie w Glasgow, jednak porzucił je na rzecz dramatu. W latach 1997-2001 był kierownikiem literackim w Traverse Theatre w Edynburgu. Następnie do roku 2005 pracował jako zastępca dyrektora w firmie teatralnej Paines Plough, współpracując z Vicky Featherstonem.

  Tiffany zyskał uznanie jako autor sztuki „Once”, stworzonej na podstawie filmu Johna Carneya. Jako reżyser i scenarzysta teatralny uzyskał szereg nagród i wyróżnień. Jest dwukrotnym laureatem Nagrody im. Laurence’a Oliwiera, Nagrody Outer Critics Circle oraz Drama Desk.

  Razem z Joanne Rowling i scenarzystą Jackiem Thorne’em opublikował w roku 2016 książkę „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”. Wraz z nimi stworzył też scenariusz do sztuki teatralnej o tym samym tytule. Publikacja została wybrana Książką Roku portalu Lubimyczytać.pl w kategorii „Fantastyka młodzieżowa”, z kolei sztuka otrzymała nagrodę Olivier Award 2017 i Tony Award 2018.

  Ładowanie...