Xi

Jack Thorne

 (0 produktów)

Przykro nam, ten autor Jack Thorne nie posiada żadnych dostępnych produktów

Jack Thorne

Jack Thorne jest angielskim dramaturgiem i scenarzystą. Pisał skrypty do takich produkcji jak „Shameless”, „Kumple”, „Nauka spadania” czy „Cudowny chłopak”. Jest współautorem książki „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” oraz sztuki o tym samym tytule, które napisał we współpracy z Joanne Rowling i Johnem Tiffany.

Urodził się w Bristolu w Anglii w 1978 roku. W roku 1998 uzyskał tytuł magistra na Pembroke College w Cambridge. Jest autorem licznych scenariuszy do sztuk teatralnych, wystawianych w największych teatrach w Wielkiej Brytanii. W 2010 roku zdobył nagrodę Fringe First na Festiwalu w Edynburgu za sztukę „Bunny”.

Pierwszy scenariusz telewizyjny napisał do serialu „Coming Up” w roku 2003. W latach 2004-2013 pisał scenariusze do serialu „Shameless”, a w latach 2007-2013 do serialu „Kumple”. Jest pięciokrotnym zdobywcą prestiżowej statuetki filmowej BAFTA. W jego dorobku znajduje się także m.in. skrypt do filmu „Cudownych chłopak”.

W 2016 roku wraz z Joanne Rowling i Johnem Tiffany opublikował książkę „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” oraz scenariusz do sztuki teatralnej o tym samym tytule. Publikacja została wybrana Książką Roku portalu Lubimyczytać.pl w kategorii „Fantastyka młodzieżowa”, z kolei sztuka otrzymała nagrodę Olivier Award 2017 i Tony Award 2018.

Ładowanie...