Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Jack Thorne

   (2 produktów)

  Harry Potter. Magiczny Almanach

  Jack Thorne, John Tiffany, J. K. Rowling

  (okładka okładka twarda)

  96,69 
  Wysyłka 24 godziny

  Harry Potter and the Cursed Child

  J. K. Rowling, Jack Thorne, John Tiffany

  (okładka twarda)

  74,99 
  Wysyłka 3 dni robocze

  Jack Thorne

  Jack Thorne jest angielskim dramaturgiem i scenarzystą. Pisał skrypty do takich produkcji jak „Shameless”, „Kumple”, „Nauka spadania” czy „Cudowny chłopak”. Jest współautorem książki „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” oraz sztuki o tym samym tytule, które napisał we współpracy z Joanne Rowling i Johnem Tiffany.

  Urodził się w Bristolu w Anglii w 1978 roku. W roku 1998 uzyskał tytuł magistra na Pembroke College w Cambridge. Jest autorem licznych scenariuszy do sztuk teatralnych, wystawianych w największych teatrach w Wielkiej Brytanii. W 2010 roku zdobył nagrodę Fringe First na Festiwalu w Edynburgu za sztukę „Bunny”.

  Pierwszy scenariusz telewizyjny napisał do serialu „Coming Up” w roku 2003. W latach 2004-2013 pisał scenariusze do serialu „Shameless”, a w latach 2007-2013 do serialu „Kumple”. Jest pięciokrotnym zdobywcą prestiżowej statuetki filmowej BAFTA. W jego dorobku znajduje się także m.in. skrypt do filmu „Cudownych chłopak”.

  W 2016 roku wraz z Joanne Rowling i Johnem Tiffany opublikował książkę „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” oraz scenariusz do sztuki teatralnej o tym samym tytule. Publikacja została wybrana Książką Roku portalu Lubimyczytać.pl w kategorii „Fantastyka młodzieżowa”, z kolei sztuka otrzymała nagrodę Olivier Award 2017 i Tony Award 2018.

  Ładowanie...