Xi
 » Joanna Faber
cofnij do Książki

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Joanna Faber

   (3 produktów)

  Jak mówić, gdy dzieci nie słuchają

  Julie King, Beata Horosiewicz, Joanna Faber

  (okładka miękka)

  32,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały CD

  Joanna Faber, Julie King

  (okładka etui kartonowe)

  22,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały. Audiobook

  Joanna Faber, Julie King

  (okładka twarda)

  26,19 
  Wysyłka 24 godziny

  Joanna Faber

  Joanna Faber to uznana specjalistka w dziedzinie psychologii rozwoju dziecka, edukacji i wychowania, a prywatnie - córka Adele Faber, autorki bestsellerowej publikacji "Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły."

  Od wczesnego dzieciństwa była wychowywana w duchu porozumienia bez przemocy. Rodzice nie stosowali kar, tylko zachęcali ją do poszukiwania najlepszych rozwiązań problemów. Przekonała się więc na własnej skórze jakie korzyści przynosi metoda wychowawcza oparta na empatii, szacunku wobec dziecięcej autonomii oraz akceptacji wszystkich uczuć małego człowieka. Zafascynowana tematyką psychologii rozwojowej poświęciła się edukacji i edukacji specjalnej. Przez 10 lat pracowała jako nauczycielka w zachodnim Harlemie w Nowym Jorku z dziećmi z różnych środowisk i kultur.

  Zachęcona kiedyś przez znajomą spotkała się z innymi rodzicami, by opowiedzieć im o wychowaniu małych dzieci bez stosowania systemu nagród i kar. Od początku jej prelekcje cieszyły się dużym powodzeniem. Spotkania te stały się dla Faber impulsem do odnalezienia swojego życiowego powołania. Od tej pory prowadzi warsztaty i wykłady dla rodziców szukających pomocy w swoim rodzicielstwie.

  W pracy terpeutycznej korzysta z prywatnych doświadczeń i z wiedzy zawartej w poradnikach stworzonych przez matkę. Prowadzi też własne badania i rozwija metodę wychowawczą Adele zgodnie z duchem czasu i najnowszymi doniesieniami psychologów dziecięcych. Wspólnie z przyjaciółką, terapeutką dziecięcą, napisała książkę "Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały. Poradnik przetrwania dla rodziców dzieci w wieku 2-7 lat".

  Ładowanie...