Xi

Jean Tabary

 (4 produktów)

Przygody Wielkiego Wezyra Iznoguda. Iznogud. Tom 4

(okładka twarda)

67,29 
Wysyłka 24 godziny

Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 5

(okładka twarda)

67,29 
Wysyłka 24 godziny

Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 2

(okładka twarda)

67,29 
Wysyłka 24 godziny

Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 6

Jean Tabary

(okładka twarda)

80,79 
Wysyłka 24 godziny

Jean Tabary

Jean Tabary przyszedł na świat 5 marca 1930 w Sztokholmie, zmarł 18 sierpnia 2011 roku, był francuskim twórcą komiksowym.

Jean Tabary zadebiutował w komiksie "Richard i Charlie" opublikowanym we francusko-belgijskim magazynie komiksowym Vaillant w 1956 r. W ramach pracy dla magazynu Tabary narysował jeszcze kilka innych komiksów, w tym przebojową serię "Totoche" w 1959, która dała początek kolejnemu cyklowi komiksów "Corinne i Jeannot" i własnej krótkoterminowej publikacji "Totoche Poche", Tabary kontynuował rysowanie tej serii do 1976 roku.

W 1962 Tabary rozpoczął długotrwałą współpracę z René Goscinnym, tworząc serię "Iznogoud", po raz pierwszy opublikowaną w 1962 roku. "Przygody wielkiego wezyra Iznoguda" to zabawna mieszanka kalamburów, autorefleksyjnej komedii i głupich nonsensów. Serial występuje w trzech różnych formatach: jako opowiadania, pełnometrażowe opowieści przygodowe i jako satyryczny komiks polityczny. We Francji "Iznogoud" stał się synonimem żałosnych, żądnych władzy polityków. Ale nawet poza granicami kraju komiks został z powodzeniem przetłumaczony i rozsławiony, a nawet zaadaptowany na filmy, seriale i gry wideo.

Dla magazynu "Pilot" Tabary i Gościnny stworzyli także poetycką włóczęgę "Valentin Le Vagabond". W kolejnych latach Tabary zajmował się własną firmą wydawniczą, w ramach której publikował różne, kieszonkowe komiksy zbudowane wokół jego autorskich postaci.

Ładowanie...