Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Jean-Claude Forest

 (2 produktów)

Rozbitkowie czasu. Tom 1

4/5
144,57 169,99 zł −15%
Wysyłka 24 godziny

Barbarella

(okładka twarda)

50,39 75,00 zł −33%
Wysyłka 24 godziny

Jean-Claude Forest

Jean-Claude Forest to innowacyjny artysta komiksowy, który w znaczy sposób wpłynął na świat komiksu w latach sześćdziesiątych. Urodzony we Francji twórca dorastał na przedmieściach Paryża. Zaraz po ukończeniu paryskiej szkoły artystycznej rozpoczął pracę jako ilustrator, zyskując coraz większy rozgłos. Zasłynął nie tylko oryginalnymi komiksami, ale także projektowaniem okładek dla wielu francuskich czasopism. Jest również współtwórcą jednego z francuskich klubów komiksu.

Twórczość tego artysty jest bardzo zróżnicowana. Jean-Claude Forest zasłynął wieloma komiksami SF, ale pracował również nad komiksową serią poświęconą Charliemu Chaplinowi. Największą popularność przyniosła mu jednak postać Barbarelli, wzorowanej na aktorce Brigitte Bardot, która wyrażała przemiany kulturowe i obyczajowe lat sześćdziesiątych. To kobieta wyzwolona, doskonale świadoma swojej seksualności oraz mocno kierująca się światopoglądem feministycznym. Komiks z udziałem tej bohaterki szokował ówczesnych odbiorców, a nawet był cenzurowany.

"Rozbitkowie czasu" - Jean-Claude Forest jest znany nie tylko dzięki komiksom o Barbarelli. Na uwagę zasługuje również ta opowieść, która wywarła duży wpływ na twórców SF. W dalekiej przyszłości kobieta i mężczyzna zostają zahibernowani, by odnowić ludzkość zdziesiątkowaną przez tajemniczą zarazę. Będą wysłani daleko w kosmos, a po upływie wielu lat wrócą, by odbudować ziemską cywilizację. 1000 lat później mężczyzna zostaje wybudzony przez ocalałych ludzi, ale musi odnaleźć swoją towarzyszkę, a także podjąć walkę z wieloma niebezpieczeństwami nieznanego świata przyszłości.

Ładowanie...