Xi
Ponad 100 000 dostępnych
książek i gier planszowych
Najlepsze ceny
i liczne promocje
Tania, szybka
i bezpieczna wysyłka
14 dni na zwrot
produktu
-27%

169,99 zł

123,25 zł

oszczędzasz 46,74 zł (27%)

Dostępność 24 godziny
InPost Paczkomaty 24/7 9,99 zł
Kurier InPost 12,99 zł
Kurier UPS 11,99 zł
Poczta Polska 9,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie 7,99 zł
Paczka w Ruchu 6,99 zł

Opis

"Rozbitkowie czasu" część 1 to zbiorczy album klasycznej europejskiej opowieści graficznej!

Seria "Rozbitkowie czasu" wywarła ogromny wpływ na rozwój komiksu science fiction. Akcja opowieści dzieje się w XXX wieku. Tysiąc lat wcześniej, pod koniec XX wieku, ludzkość przeżywała wielki kryzys, wywołany przywleczoną z kosmosu zarazą, dziesiątkującą ludzi na Ziemi. Christopher i Valerie zostają zahibernowani i wysłani w przestrzeń, by rodzaj ludzki mógł przetrwać. Zostają wysłane dwie kapsuły – w jednej jest mężczyzna, a w drugiej kobieta. Mają powrócić na Ziemię, kiedy warunki do życia i odnowienia gatunku okażą się sprzyjające dla człowieka.

Mija tysiąc lat. Kapsuła z mężczyzną zostaje ściągnięta na Ziemię przez nielicznych ludzi, którzy jeszcze ją zamieszkują. Obudzony po trwającym dziesięć wieków śnie Christopher musi odszukać swoją zaginioną w przestrzeni towarzyszkę, a potem uratować ludzkość przed wrogami z głębin kosmosu i niezwykłymi epidemiami.

Fascynująca historia poszukiwań, nowego świata, w którym ciężko odnaleźć się przybyszowi z przeszłości i rzeczywistość teraźniejszości, która jest całkowicie odmienna od tego, do czego przywykli bohaterowie. Czy uda im się spowodować, żeby ludzkość ponownie wzbiła się na wyżyny? Czy przeżyją i przetrwają, czy też poddadzą się i dostosują do świata, w którym przyszło im żyć po tysiącu lat w zamrożeniu?

Stworzony przez Paula Gilliona i Jean-Claude Foresta komiks ukazywał się w latach 1974-1989. Po polsku po raz pierwszy komiksy ukazywały się w latach 90. Obecne wydanie to pierwszy tom zbiorczego wydania, zawierający albumy: Uśpiona gwiazda, Śmierć z przestworzy, Labirynty, Świat kanibali i Czuła chimera. Album został wydany przez wydawnictwo Scream Comics - wydawnictwo prezentujące wartościowe tytuły komiksowe, klasykę i awangardę, europejską i światową. "Rozbitkowie czasu" to komiks liczący ponad 280 stron historii. Został wydany w twardej oprawie.

Paul Gillion urodził się w Paryżu w 1926 roku. Chciał być projektantem mody, myślał też o pracy w teatrze i kinie i tylko przez przypadek zrobił karierę jako autor komiksów. Razem z Jean-Claude Forestem stworzył znaną na całym świecie serię science fiction. Zmarł w 2011 roku.

Jean-Claude Forest urodził się w 1930 roku na przedmieściach Paryża, ukończył Paryską Szkołę Projektowania i zaczął pracować jako ilustrator w latach 50. XX wieku. Forest stworzył wiele kreskówek i komiksów, pisał także scenariusze do komiksów i dla francuskiej telewizji. Zmarł w 1998 roku.

Dane szczegółowe

Identyfikator produktu 3085057
Tytuł Rozbitkowie czasu. Tom 1
Autor Paul Gillon, Jean-Claude Forest
Wydawnictwo Scream Comics
Cena detaliczna 169,99 zł
Nasza cena 123,25 zł

Recenzje

5/5
5
4
3
2
1
DODAJ RECENZJĘ:

oceń produkt:


Julia G.

4/5
| 08-07-2021
Z jednej strony mam w rękach klasykę gatunku, którą po prostu trzeba znać. Z drugiej przyglądam się średniemu komiksowi. Z jednej strony są naprawde ciekawe pomysły, z drugiej płaskie postacie. Myślę, że jako ciekawostkę warto przejrzeć i pewnie znajdą się także jacyś zagorzali obrońcy twórczości Jeana Claude Foresta. Nie mogę powiedzieć że cały tom jest skazany na porażkę bo Uśpioną gwiazdę mogę czytać w kółko i w kółko. Kolejna rzecz którą muszę pochwalić to rysunki, bo są dla mnie po prostu genialne i chyba to właśnie one, głęboko osadzone w science fiction ratują sytuację.

Adam Z.

5/5
| 07-07-2021
Komiksy Science Fiction to mój konik i nie wiem jak to się stało, że w mojej kolekcji nie było jeszcze Rozbitków czasu. A wielka szkoda. Te ilustracje i ogólny zarys historii sprawiają, że przypominam sobie lata młodości. A o czym tu mowa? pod koniec XX wieku świat opanowuje zaraza z kosmosu. Aby ludzka rasa przetrwała w kosmos zostają wysłane dwie kapsuły, w jednej znajduje się mężczyzna w drugiej kobieta. Ich powrót na Ziemię będzie możliwy dopiero wtedy, kiedy znów będzie nadawała sie ona do życia. Brzmi jak scenariusz klasycznego filmu science fiction i chyba właśnie to jest tych powieściach takie dobre. Czuc tutaj dobrze oddany nurt, który wciąga strona po stronie.

Olga F.

5/5
| 06-07-2021
Z początku pociągał mnie tutaj sceneriusz Jeana Claude'a jednak z czasem to rysunki Paula Gillona wygrywają. To klasyczna space opera, która rozgrywa się tysiąc lat po upadku ziemi. Dwóch przedstawicieli rodu ludzkiego Christopher i Valerie zostają wysłani z misją ratowania, czy raczej odrodzenia rodzaju ludzkiego. Kiedy Christopher ląduje na Ziemi okazuje się, że jego partnerka jeszcze dryfuje w kosmosie. Wyrusza na jej poszukiwanie po drodze napotykając różne niebezpieczeństwa i przeżywając rozmaite przygody. Ogromnie żałuję, że w polskiej wersji językowej zostało wydane tylko 6 tomów.

Dostawa

czas dostawy
koszt
za pobraniem
InPost Paczkomaty 24/7
czas dostawy
4 Sierpień, Środa
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier InPost
czas dostawy
5 Sierpień, Czwartek
przedpłata
12,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
Niedostępne
Kurier UPS
czas dostawy
4 Sierpień, Środa
przedpłata
11,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
16,99 zł
Poczta Polska
czas dostawy
5 Sierpień, Czwartek
przedpłata
9,99 zł bezpłatna dostawa od 299,00 zł
pobranie
14,99 zł
Poczta Polska - Odbiór w Punkcie
czas dostawy
5 Sierpień, Czwartek
przedpłata
7,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Paczka w Ruchu
czas dostawy
5 Sierpień, Czwartek
przedpłata
6,99 zł bezpłatna dostawa od 249,00 zł
pobranie
Niedostępne
Odbiór osobisty w Bielsku-Białej
czas dostawy
4 Sierpień, Środa
przedpłata
0,00 zł
pobranie
Niedostępne

Produkty od Autora:

49,69 zł 75,00 zł

Ładowanie...