Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Jane Chapman

 (0 produktów)

Przykro nam, ten autor Jane Chapman nie posiada żadnych dostępnych produktów

Jane Chapman

Jane Chapman jest pisarką i ilustratorką książek dla dzieci. Autorka zaznacza, że głównie ilustruje, jednak spisuje te historie, które rodzą się w jej głowie. Wciąż nie może uwierzyć, że opowieści, które wymyśla stają się rzeczywistością i ktoś pragnie je czytać.

Ilustratorka uważa, że pisanie jest trudniejsze niż malowanie, jednak to ta druga czynność wymaga więcej czasu i pracy. Dawniej rysowała obrazki pod pseudonimem Jack Tickle, aczkolwiek od dłuższego czasu publikuje pod swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem.

Jane Chapman zilustrowała ponad 100 książek, a razem z mężem mają na swoim koncie ponad 180 pozycji z zakresu literatury dziecięcej. Autorka niedawno świętowała 25-lecie pracy w branży ilustratorskiej oraz redakcyjnej skierowanej do najmłodszych czytelników.

Jej ilustracje są pełne ciepła i jasnych, stonowanych kolorów. Pozwalają na ocieplenie i przyjazne przyjęcie przekazywanej treści, niekiedy trudnej, pozwalającej poradzić sobie maluchom z pojawiającym się uczuciem zazdrości (Kocham was równie mocno, maluszki!). Ożywiające fabułę ilustracje pobudzają dziecięcą wyobraźnię i umilają czas wspólnego czytania.

Jane Chapman urodziła się 26 września 1970 roku. W 1993 roku ukończyła Brighton University na kierunku Ilustracje. Obecnie mieszka, razem z mężem, w Dorset w Wielkiej Brytanii, niedaleko od Wybrzeża Jurajskiego.

Ładowanie...