Xi
cofnij do Religia

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Jan Paweł Lenga

   (4 produktów)

  Sekta Bergoglio. Potrzebna kontrrewolucja katolicka

  (okładka miękka)

  24,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Trzeba ratować Kościół

  (okładka miękka)

  20,69 
  Wysyłka dzisiaj

  Słowo na trudny czas. Różaniec na trudny czas

  (okładka miękka)

  24,19 
  Wysyłka dzisiaj

  Jan Paweł Lenga

  Jan Paweł Lenga urodził się 28 marca 1950 w Gródku Podolskim, jest polskim duchownym rzymskokatolickim działającym na terenie dawnego ZSRR i Kazachstanu, od 2011 roku jest biskupem seniorem diecezji Karaganda.

  W 2011 roku otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej „za wybitne zasługi w działalności na rzecz środowisk polonijnych i krzewienie polskości w Kazachstanie”.

  12 grudnia 2018 roku Jan Paweł Lenga wydał swoją pierwszą książkę zatytułowaną "Przerywam zmowę milczenia. O kryzysie w Kościele, herezji, apostazji i grzechach zaniedbania", wydaną dzięki wydawnictwu Św. Tomasza. W 2019 roku abp Jan Paweł Lenga został oskarżony przez dziennikarza Zbigniewa Nosowskiego o notoryczne, publiczne obrażanie papieża Franciszka i wysłał swój artykuł do nuncjatury apostolskiej w celu wyjaśnienia statusu kanonicznego i przyszłości biskupa rzymskokatolickiego.

  W styczniu 2020 roku rzecznik Konferencji Episkopatu Polski wydał komunikat potwierdzający, że abp Jan Paweł Lenga nie jest członkiem Episkopatu Polski i wyrażający ubolewanie co do wystąpień arcybiskupa w środkach społecznego przekazu, które wprowadzają wiernych w błąd.

  Jan Paweł Lenga wydał w 2021 roku "Słowo na trudny czas. Różaniec na trudny czas" oraz "Sekta Bergoglio. Potrzebna kontrrewolucja katolicka".

  Ładowanie...