Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Jagoda Cieszyńska-Rożek

   (3 produktów)

  Metoda Krakowska wobec zaburzeń rozwoju dzieci

  Jagoda Cieszyńska-Rożek, Jagoda Cieszyńska

  (okładka miękka)

  105,03 
  Wysyłka 24 godziny

  Neurobiologiczne podstawy rozwoju poznawczego. Ruch

  Jagoda Cieszyńska-Rożek

  (okładka miękka)

  60,81 
  Wysyłka 24 godziny

  Neurobiologiczne podstawy rozwoju poznawczego. Słuch

  Jagoda Cieszyńska-Rożek

  (okładka miękka)

  65,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Jagoda Cieszyńska-Rożek

  Jagoda Cieszyńska-Rożek urodziła się w 1955 roku w Krakowie. Jest psychologiem, logopedą i poetką. Zawodowo związana z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie. Twórczyni tzw. metody krakowskiej w terapii dzieci, czyli neurobiologicznej terapii stymulującej wszystkie poznawcze funkcje dziecka.

  Prof. dr hab. Jagoda Cieszyńska-Rożek przez 28 lat była psychologiem-logopedą w Zespole Diagnozy i Terapii, a obecnie pełni funkcję dyrektora merytorycznego w Gabinecie Neurologopedycznym "Gżegżółka".

  Prowadzi badania naukowe obejmujące zagadnienia dotyczące problemów związanych z dysleksją, dwujęzycznością i dyglosją, nabywania i rozwoju systemu językowego dzieci niesłyszących, metod diagnozowania dzieci z zaburzeniami komunikacji językowej (autystycznych, z alalią, afazją, Zespołem Aspergera, porażeniem mózgowym oraz obniżeniem sprawności intelektualnej) i metod badania rozwoju funkcji poznawczych u dzieci w wieku niemowlęcym, poniemowlęcym i przedszkolnym.

  Jest członkiem Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Logopedycznego, Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niesłyszących i Autystycznych "Effatha" a także jego opiekunem merytorycznym oraz Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ponadto pełni funkcje zastępcy przewodniczącego Komisji Zaburzeń Mowy przy Polskim Komitecie Językoznawczym PAN oraz członka zarządu Polskiego Towarzystwa Logopedycznego.

  Ładowanie...