Xi

Jacek Hołub

 (3 produktów)

Niegrzeczne. Historie dzieci z ADHD, autyzmem i zespołem aspergera

Jacek Hołub

(okładka miękka)

22,79 
Wysyłka 24 godziny

Beze mnie jesteś nikim. Przemoc w polskich domach

Jacek Hołub

(okładka twarda)

26,99 
Wysyłka 24 godziny

Żeby umarło przede mną. Opowieści matek niepełnosprawnych dzieci. Reportaż

Jacek Hołub

(okładka miękka)

20,29 
Wysyłka 24 godziny

Jacek Hołub

Jacek Hołub urodził się 17 lutego 1972 roku w Bydgoszczy. Jest polskim dziennikarzem, autorem książek, blogerem, a także rzecznikiem Towarzystwa "J-elita”, które pomaga osobom z nieswoistymi chorobami zapalnymi jelit. Ponadto jest współpracownikiem portalu Niepelnosprawni.pl, oraz magazynu "Integracja”. Przez 13 lat do roku 2005 był pracownikiem "Gazety Wyborczej", jednak jego publikacje ukazywały się także na łamach: "Dużego Formatu”, "Wysokich Obcasów”, "Ale Historii”.

Jacek Hołub jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, na kierunku politologia i specjalizacji z zakresu doradztwa politycznego i medialnego oraz studiów podyplomowych z public relations w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej. Jego pierwsze medialne doświadczenia polegały na pracy reportera w bydgoskim Radiu Vox, a także współpracy z "Ilustrowanym Kurierem Polskim”. Korzystając ze swojego wykształcenia w latach 1997-2001 pracował jako dyrektor biura senatorskiego Macieja Świątkowskiego. Następnie był także członkiem rady programowej Polskiego Radia PiK w Bydgoszczy.

W 2002 roku zawodowo związał się z "Gazetą Wyborczą", najpierw z filią toruńską, następnie warszawską. Jest autorem ponad 300 tekstów: informacyjnych, publicystycznych i wywiadów.

Jacek Hołub był wielokrotnie nagradzany za swoją pracę, w 2005 roku otrzymał Nagrodę Ostrego Pióra od Business Centre Club za propagowanie zasad przedsiębiorczości, wspieranie idei wolnego rynku i szerzenie edukacji ekonomicznej. Dzięki głosom internautów zdobył także II miejsca w konkursie na Blogera 2009 Roku, w kategorii „Polityka”.

Ładowanie...