Xi
 » Gunilla Kvarnstrom

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Gunilla Kvarnstrom

   (2 produktów)

  Wielka księga siusiaków

  Gunilla Kvarnstrom, Dan Hojer

  (okładka twarda)

  23,89 
  Wysyłka 24 godziny

  Wielka księga cipek

  Gunilla Kvarnstrom, Dan Hojer

  (okładka twarda)

  23,89 
  Wysyłka 24 godziny

  Gunilla Kvarnstrom

  Eva Gunilla Kvarnström przyszła na świat 16 stycznia 1946 roku w parafii Lundby w Göteborgu. Jest szwedzką artystką i ilustratorką książek dla dzieci.

  Gunilla Kvarnstrom jest córką architekta, profesora Lennarta Kvarnströma i nauczycielki przedszkolnej, artystki Ingegärdy Wahlström. Gunilla jest młodszą siostrą Leny Kvarnström i wnuczką artysty Filipa Wahlströma.

  Po ukończeniu standardowego toku edukacji w 1964 i następnie dwuletnich studiów w Gerlesborgsskolan w 1966 roku i Szkoły Andersa Beckmana, została ilustratorką w 1966. Zawodowo pracuje (jako freelancer) nieprzerwalnie od 1969 do dzisiaj.

  W 1982 roku została członkiem zarządu Szwedzkiego Stowarzyszenia Ilustratorów, a od 1983 była członkiem redakcji magazynu "Tecknaren". W latach 1982–1983 prowadziła także warsztaty obrazowo-słowne wraz z autorem Stigiem Ericsonem w szkole w Fagersta.

  Gunilla Kvarnstrom wzięła również udział w głośnej wystawie zbiorowej "Kobieca sztuka erotyczna" w 1987 roku.

  Ilustrowała książki wielu sławnych skandynawskich autorów, w tym: Dana Höjera, Ulfa Sindta, Hansa Petersona, Karin Levander, Görel Kristina Näslund, Cecilii Hagen, Susin Lindblom, Niny Matthis, Hansa-Erica Hellberga.

  Jest autorką ilustracji do dwóch niezwykle popularnych książek z zakresu edukacji seksualnej: "Wielkiej księgi cipek" oraz "Wielkiej księgi siusiaków". Przygotowania do napisania i zilustrowania podręczników obejmowały odwiedziny w szkołach i na obozach pisarskich, podczas których autorzy rozmawiali z uczniami o męskości i kobiecości. Uczniowie, zachowując anonimowość, dzielili się później z autorami w listach swoimi przemyśleniami, pozwoliły one zbudować solidne i potrzebne podwaliny obu podręczników.

  Ładowanie...