Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Gunilla Kvarnstrom

 (2 produktów)

Wielka księga siusiaków

(okładka twarda)

5/5
22,55 34,99 zł −36%
Wysyłka 24 godziny

Wielka księga cipek

(okładka twarda)

5/5
23,06 34,99 zł −34%
Wysyłka 24 godziny

Gunilla Kvarnstrom

Eva Gunilla Kvarnström przyszła na świat 16 stycznia 1946 roku w parafii Lundby w Göteborgu. Jest szwedzką artystką i ilustratorką książek dla dzieci.

Gunilla Kvarnstrom jest córką architekta, profesora Lennarta Kvarnströma i nauczycielki przedszkolnej, artystki Ingegärdy Wahlström. Gunilla jest młodszą siostrą Leny Kvarnström i wnuczką artysty Filipa Wahlströma.

Po ukończeniu standardowego toku edukacji w 1964 i następnie dwuletnich studiów w Gerlesborgsskolan w 1966 roku i Szkoły Andersa Beckmana, została ilustratorką w 1966. Zawodowo pracuje (jako freelancer) nieprzerwalnie od 1969 do dzisiaj.

W 1982 roku została członkiem zarządu Szwedzkiego Stowarzyszenia Ilustratorów, a od 1983 była członkiem redakcji magazynu "Tecknaren". W latach 1982–1983 prowadziła także warsztaty obrazowo-słowne wraz z autorem Stigiem Ericsonem w szkole w Fagersta.

Gunilla Kvarnstrom wzięła również udział w głośnej wystawie zbiorowej "Kobieca sztuka erotyczna" w 1987 roku.

Ilustrowała książki wielu sławnych skandynawskich autorów, w tym: Dana Höjera, Ulfa Sindta, Hansa Petersona, Karin Levander, Görel Kristina Näslund, Cecilii Hagen, Susin Lindblom, Niny Matthis, Hansa-Erica Hellberga.

Jest autorką ilustracji do dwóch niezwykle popularnych książek z zakresu edukacji seksualnej: "Wielkiej księgi cipek" oraz "Wielkiej księgi siusiaków". Przygotowania do napisania i zilustrowania podręczników obejmowały odwiedziny w szkołach i na obozach pisarskich, podczas których autorzy rozmawiali z uczniami o męskości i kobiecości. Uczniowie, zachowując anonimowość, dzielili się później z autorami w listach swoimi przemyśleniami, pozwoliły one zbudować solidne i potrzebne podwaliny obu podręczników.

Ładowanie...