Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Dan Hojer

 (2 produktów)

Wielka księga siusiaków

(okładka twarda)

5/5
22,55 34,99 zł −36%
Wysyłka 24 godziny

Wielka księga cipek

(okładka twarda)

5/5
23,06 34,99 zł −34%
Wysyłka 24 godziny

Dan Hojer

Dan Höjer przyszedł na świat w 1964 roku, jest szwedzkim pisarzem i dziennikarzem. Pracował dla kilku krajowych czasopism, w tym "Kamratposten" - w najstarszym i najlepszym szwedzkim magazynie dla dzieci, zarówno jako dziennikarz, jak i jako redaktor naczelny.

To właśnie dzięki pracy w redakcji "Kamratposten" zaczął pisać książki dla dzieci. Wydawca zobaczył kilka artykułów jego autorstwa i zapytał, czy chce napisać książkę. Na skutek tych wydarzeń, w 1994 roku powstał pierwszy szwedzki przewodnik dla najmłodszych poszukiwaczy duchów.

Jest autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży. Pisze zarówno powieści o duchach, jak i książki popularnonaukowe, w tym o ciele i seksualności. Sławę w Europie i na całym świecie zyskał właśnie dzięki dwóm książkom poświęconym tej tematyce: "Wielkiej księdze siusiaków" i "Wielkiej księdze cipek". Jest także autorem serii o superbohaterach "Strumpmannen" oraz dwóch serii detektywistycznych "The Circus Decks" i "The Archaeologist Decks". Przez dziesięć lat zasiadał w jury szwedzkiej akademii książek dla dzieci.

Dan Hojer często odwiedza szkoły i biblioteki, gdzie opowiada o swojej twórczości. Na swoim koncie ma jednak także książki dla dorosłych. Ponadto, w wolnych chwilach, śpiewa w zespole Captain Shit & Signed.

Dan Hojer mieszka w Sundbyberg pod Sztokholmem z żoną i dwójką dzieci. Jest wnukiem dyrektora generalnego Szwedzkiej Narodowej Rady Zdrowia Axela Höjera i pisarki Signe Höjer oraz bratem muzyka Matsa Höjera.

Ładowanie...