Xi
 » Dan Hojer

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Dan Hojer

   (2 produktów)

  Wielka księga siusiaków

  Gunilla Kvarnstrom, Dan Hojer

  (okładka twarda)

  23,89 
  Wysyłka 24 godziny

  Wielka księga cipek

  Gunilla Kvarnstrom, Dan Hojer

  (okładka twarda)

  23,89 
  Wysyłka 24 godziny

  Dan Hojer

  Dan Höjer przyszedł na świat w 1964 roku, jest szwedzkim pisarzem i dziennikarzem. Pracował dla kilku krajowych czasopism, w tym "Kamratposten" - w najstarszym i najlepszym szwedzkim magazynie dla dzieci, zarówno jako dziennikarz, jak i jako redaktor naczelny.

  To właśnie dzięki pracy w redakcji "Kamratposten" zaczął pisać książki dla dzieci. Wydawca zobaczył kilka artykułów jego autorstwa i zapytał, czy chce napisać książkę. Na skutek tych wydarzeń, w 1994 roku powstał pierwszy szwedzki przewodnik dla najmłodszych poszukiwaczy duchów.

  Jest autorem wielu książek dla dzieci i młodzieży. Pisze zarówno powieści o duchach, jak i książki popularnonaukowe, w tym o ciele i seksualności. Sławę w Europie i na całym świecie zyskał właśnie dzięki dwóm książkom poświęconym tej tematyce: "Wielkiej księdze siusiaków" i "Wielkiej księdze cipek". Jest także autorem serii o superbohaterach "Strumpmannen" oraz dwóch serii detektywistycznych "The Circus Decks" i "The Archaeologist Decks". Przez dziesięć lat zasiadał w jury szwedzkiej akademii książek dla dzieci.

  Dan Hojer często odwiedza szkoły i biblioteki, gdzie opowiada o swojej twórczości. Na swoim koncie ma jednak także książki dla dorosłych. Ponadto, w wolnych chwilach, śpiewa w zespole Captain Shit & Signed.

  Dan Hojer mieszka w Sundbyberg pod Sztokholmem z żoną i dwójką dzieci. Jest wnukiem dyrektora generalnego Szwedzkiej Narodowej Rady Zdrowia Axela Höjera i pisarki Signe Höjer oraz bratem muzyka Matsa Höjera.

  Ładowanie...