Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Ewa Dąbrowska

   (5 produktów)

  Ewa Dąbrowska

  Ewa Dąbrowska to polska lekarka i specjalista w zakresie żywienia. Jest autorką osobiście opracowanej diety owocowo-warzywnej, stymulującej organizm do samoleczenia oraz bestsellerowych książek związanych z tą tematyką.

  Urodziła się w Gdańsku w 1963 roku. W rodzimym mieście ukończyła Akademię Medyczną, w której pracowała do roku 1999 na stanowisku adiunkta w Klinice Chorób Wewnętrznych. Napisała ponad sto doniesień i pięćdziesiąt prac naukowych. Zbierając materiały do jednej z nich, znalazła dowody na potwierdzenie teorii, iż wiele chorób cywilizacyjnych można wyleczyć właściwą dietą.

  W oparciu o badania prozdrowotnego wpływu głodówek na organizm przeprowadziła własne doświadczenia, wykazując pozytywny wpływ postu na zdrowie. Na ich podstawie opracowała własną dietę owocowo-warzywną, stymulującą odtrucie i samoleczenie organizmu.

  Jej zdaniem na rozwój chorób cywilizacyjnych wpływa niewłaściwa dieta, oparta o wysoko przetworzone jedzenie. Zastąpienie go możliwie najbardziej naturalnym pożywieniem może skutecznie zapobiec m.in. zawałom, nowotworom i chorobom przewlekłym.

  Swoją wiedzą podzieliła się szerzej w poradnikach „Ciało i ducha ratować żywieniem”, „Przywracać zdrowie żywieniem” oraz „Dieta owocowo-warzywna, a harmonia ciała”, które stale cieszą się mianem bestsellerów. Metody Dąbrowskiej są obecnie stosowane w wielu ośrodkach na terenie kraju.

  Książki autorstwa Ewy Dąbrowskiej:
  Ciało i ducha ratować żywieniem;
  Przywracać zdrowie żywieniem;
  Dieta warzywno-owocowa, a harmonia ciała.

  Ładowanie...