Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Edwin Lefevre

   (2 produktów)

  Wspomnienia gracza giełdowego

  Edwin Lefevre, Jon D. Markman

  (okładka miękka)

  85,20 
  Wysyłka dzisiaj

  Wspomnienia gracza giełdowego. Audiobook

  Edwin Lefevre

  (okładka etui kartonowe)

  23,79 
  Wysyłka dzisiaj

  Edwin Lefevre

  Edwin Lefevre to amerykański dziennikarz, dyplomata, pisarz i makler giełdowy.

  Urodził się 23 stycznia 1870 roku w Colon w Kolumbii (obecnie Panama). Z wykształcenia był inżynierem górnictwa. Jako dziewiętnastolatek zaczął jednak karierę jako dziennikarz, a potem makler giełdowy. Pracował jako dziennikarz finansowy dla New York Sun, a po odziedziczeniu majątku po ojcu, oprócz pracy jako makler stał się także niezależnym inwestorem. Od swojego ojczystego kraju otrzymał nominację na ambasadora w Hiszpanii i we Włoszech.

  Praca na giełdzie dostarczała mu wielu wrażeń i była wdzięcznym materiałem na opowiadania, a biografie giełdowych rekinów biznesu aż prosiły się o opowiedzenie. "Wspomnienia gracza giełdowego" to klasyka amerykańskiego pisarstwa biznesowego, początkowo publikowana jako seria dwunastu artykułów do prasy. Pisana jako fikcja literacka, powszechnie uznawana jest za fabularyzowaną biografię Jessego Livermore'a, speca od giełdy. Od książkowego wydania w 1925 roku w kolejnych dekadach była wielokrotnie przedrukowywana.

  Druga książka o maklerze giełdowym to wydana w 1925 roku "The Making of a Stockbroker", która opisuje doświadczenia Johna K. Winga, starszego wspólnika Bronson and Barnes, dużego bostońskiego domu maklerskiego.

  Łącznie dorobek pisarski Edwina zamyka się w ośmiu pozycjach. W jego książkach można przenieść się do świata, w którym wszystko jest możliwe, do złotej ery Wall Street.

  Ładowanie...