Xi

"Wspomnienia gracza giełdowego" to pasjonująca, fabularyzowana biografia jednego z najbardziej znanych spekulantów wszechczasów, Jessego Livermore'a, legendarnego gracza giełdowego, który działał na rynkach akcji i towarów na początku dwudziestego wieku.

Spisania losów tej niezwykłej postaci podjął się Edwin Lefevre - amerykański dziennikarz, pisarz i dyplomata, najbardziej znany ze swoich tekstów na temat Wall Street. Niniejsze wydanie zostało wzbogacone o liczne komentarze Jona Markmana, który przybliża atmosferę opisywanych czasów, między innymi dzięki wycinkom prasowym, komentarzom do wydarzeń i tła historycznego czy barwnym opisom najważniejszych postaci, takim jak Bernard Baruch, Jay Gould czy James Fisk Jr. Wnikliwą przemowę do "Wspomnień gracza giełdowego" opracował z kolei Paul Tudor Jones - amerykański miliarder zarządzający funduszem hedgingowym, działacz na rzecz ochrony środowiska i filantrop. To on nazwał książkę "podręcznikiem spekulacji", z którego wiedzę i inspirację można czerpać również współcześnie.

Jesse Livermore żył w latach 1877-1940. Był amerykańskim graczem giełdowym, który na przestrzeni najważniejszych w Stanach Zjednoczonych latach w ekonomii, kilkakrotnie zarabiał i tracił wielomilionowe fortuny. Podczas krachów w 1907 oraz 1929 roku zasłynął tym, że dzięki krótkiej, intensywnej sprzedaży zarabiał, gdy wszyscy traciły. W ciągu jednego miesiąca potrafił zdobyć dziesięć milionów dolarów, co w jego czasach było sumą astronomiczną. Jego koncepcje spekulacji na giełdzie były inspiracją dla kolejnych pokoleń graczy giełdowych i mimo upływu lat nie straciły na wartości. Wiele elementów opisywanych we "Wspomnieniach gracza giełdowego" zaskakuje świeżością. Sam Livermore był autorem wielu zasad i powiedzonek, które na trwałe weszły do języka wielu traderów. Jesse Livermore popełnił samobójstwo w 1940 roku.

"Wspomnienia gracza giełdowego" ukazały się po raz pierwszy siedemdziesiąt lat temu, a mimo to wciąż pozostają pasjonującą lekturą poświęconą inwestowaniu, specyfice działania rynku oraz psychologii tłumu. Ta najbardziej poczytna książka o inwestowaniu w historii pozwoliła już całym pokoleniom odkryć prawdę o rynku i skorzystać z fascynującego doświadczenia jej autora i bohatera. Ponadczasowa opowieść, która z pewnością wzbogaci życie czytelników - dosłownie i w przenośni.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

529528
Ładowanie...