Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  David Vandermeulen

   (4 produktów)

  David Vandermeulen

  David Vandermeulen urodził się 19 grudnia 1968 roku w Brukseli, jest belgijskim autorem komiksów. Początkowo studiował w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Brukseli, jednak zrezygnował z nauki nie ukończywszy pełnego cyklu studiów. Następnie uczył się w Królewskim Instytucie Historii Sztuki i Archeologii, te studia jednak także przerwał. Już wtedy był niezwykle aktywny na brukselskiej scenie alternatywnej, uczestniczył w wystawach, koncertach i przedstawieniach. W 1997 roku założył własne wydawnictwo "Tajne książki".

  W 2006 roku David Vandermeulen wraz z projektantem Ambrem stworzył "Fausta" (edycje "6 stóp pod ziemią") inspirowaną twórczością Goethego. W 2010 roku, nadal z Ambrem i z tym samym wydawcą, opublikował serię historyczną, wydaną w trzech tomach "Pasję anabaptystów". Równolegle rozwijał z Danielem Casanavem serię "Romantica" w wydawnictwie Le Lombard.

  Od 2016 roku kieruje serią "La Petite Bédéthèque des savoirs", która w każdym albumie łączy pracę uznanego w swojej dziedzinie, naukowego eseistę z autorem komiksów. Współpracując z Yuvalem Noahem Hararim i Danielem Casanavem w 2020 roku wydał "Narodziny ludzkości. Sapiens. Powieść graficzna. Część 1". Książka została dotychczas opublikowana w ponad trzydziestu pięciu językach. W 2021 roku została wydana kolejna część: "Filary cywilizacji. Sapiens. Powieść graficzna. Część 2".

  Ładowanie...