Xi

David Vandermeulen

 (4 produktów)

Filary cywilizacji. Część 2. Opowieść graficzna. Sapiens

(okładka twarda)

53,99 
Wysyłka 24 godziny

Sapiens. Opowieść graficzna. Narodziny ludzkości. Część 1

(okładka twarda)

60,79 
Wysyłka 24 godziny

Sapiens T.2 Opowieść graficzna. Filary cywilizacji

(okładka twarda)

60,79 
Wysyłka 24 godziny

Sapiens Graphic Novel

Yuval Noah Harari, David Vandermeulen, Daniel Casanave

(okładka twarda)

81,89 
Wysyłka 24 godziny

David Vandermeulen

David Vandermeulen urodził się 19 grudnia 1968 roku w Brukseli, jest belgijskim autorem komiksów. Początkowo studiował w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Brukseli, jednak zrezygnował z nauki nie ukończywszy pełnego cyklu studiów. Następnie uczył się w Królewskim Instytucie Historii Sztuki i Archeologii, te studia jednak także przerwał. Już wtedy był niezwykle aktywny na brukselskiej scenie alternatywnej, uczestniczył w wystawach, koncertach i przedstawieniach. W 1997 roku założył własne wydawnictwo "Tajne książki".

W 2006 roku David Vandermeulen wraz z projektantem Ambrem stworzył "Fausta" (edycje "6 stóp pod ziemią") inspirowaną twórczością Goethego. W 2010 roku, nadal z Ambrem i z tym samym wydawcą, opublikował serię historyczną, wydaną w trzech tomach "Pasję anabaptystów". Równolegle rozwijał z Danielem Casanavem serię "Romantica" w wydawnictwie Le Lombard.

Od 2016 roku kieruje serią "La Petite Bédéthèque des savoirs", która w każdym albumie łączy pracę uznanego w swojej dziedzinie, naukowego eseistę z autorem komiksów. Współpracując z Yuvalem Noahem Hararim i Danielem Casanavem w 2020 roku wydał "Narodziny ludzkości. Sapiens. Powieść graficzna. Część 1". Książka została dotychczas opublikowana w ponad trzydziestu pięciu językach. W 2021 roku została wydana kolejna część: "Filary cywilizacji. Sapiens. Powieść graficzna. Część 2".

Ładowanie...