Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  David R. Hawkins

   (2 produktów)

  Przekraczanie poziomów świadomości

  David R. Hawkins

  (okładka twarda)

  45,69 
  Wysyłka 24 godziny

  Sukces jest dla ciebie

  David R. Hawkins

  (okładka twarda)

  35,59 
  Wysyłka 24 godziny

  David R. Hawkins

  Dr David R. Hawkins (1927-2012) był psychiatrą klinicznym i doktorem nauk medycznych, stałym członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz autorem innowacyjnej książki "Orthomolecular Psychiatry", napisanej we współpracy z dwukrotnym laureatem Nagrody Nobla - Linusem Paulingiem.

  Hawkins zasłynął także jako nauczyciel duchowy i prelegent, aktywnie propagujący ideę oraz techniki podnoszenia indywidualnej świadomości. W jego dorobku pisarskim znajduje się kilkadziesiąt książek - na polskim rynku ukazały się m.in. "Sukces jest dla Ciebie", "Siła czy Moc. Ukryte determinanty ludzkiego zachowania" czy "Przekraczanie poziomów świadomości" - oraz liczne artykuły i zapisy wykładów publikowane w wielu językach.

  Do najbardziej znanych metod rozwoju duchowego opracowanych przez Dawida R. Hawkinsa należy Technika Uwalniania - sposób na rozładowanie wewnętrznego napięcia poprzez uświadomienie sobie uczucia, które owo napięcie wywołuje, oraz bezwarunkową akceptację tego stanu. Według Hawkinsa prowadzi to do stopniowego wyczerpania zasilającej go energii aż do całkowitego jej ujścia.

  Hawkins jest także autorem Mapy Poziomów Świadomości, opracowanej na podstawie testów kinezjologicznych. W myśl teorii uczucia, których doznajemy, regulują poziom świadomości, a to z kolei przesądza o ludzkim dobrostanie psychicznym i fizycznym.

  Ładowanie...