Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Dariusz Witowski

 (12 produktów)

Dariusz Witowski

Dariusz Witowski to polski ekspert ds. awansu zawodowego, dydaktyk i egzaminator OKE w Krakowie z chemii. Jest współautorem podręczników szkolnych i maturalnych repetytoriów przygotowawczych z biologii i chemii.

Przez dwadzieścia jeden lat pracował jako nauczyciel chemii w liceach w Rzeszowie oraz w Łańcucie, ucząc głównie uczniów klas biologiczno-chemicznych. Słynie z własnego, oryginalnego stylu nauczania. Podczas swojej kariery dydaktycznej przygotowywał wielu uczniów do Olimpiady Chemicznej. Niejednokrotnie jego podopieczni znajdywali się w ogólnopolskim finale.

Obecnie w ramach pracy naukowej bada problemy związane z Nową Maturą z chemii z lat 2005-2014. Jako pierwszy w Polsce stworzył i opublikował Bank Zadań Maturalnych z Chemii. Poza podręcznikami i repetytoriami maturalnymi opublikował także szereg artykułów naukowych głównie na temat chemii i edukacji.

Za swoją pracę na rzecz edukacji dwukrotnie otrzymał Nagrodę Kuratora Oświaty. Został także odznaczonych Medalem Komisji Edukacji Narodowej oraz Srebrny Medal za Długoletnią Służbę, który wręczył mu osobiście Prezydent RP.

Bibliografia Dariusza Witowskiego:
Seria Chemia. Matura 2002-2019 (współautor: Jan Sylwester Witowski);
Seria Chemia. Matura 2015 (współautor: Jan Sylwester Witowski);
Seria Biologia. Matura 2016 (współautor: Jan Sylwester Witowski).

Ładowanie...