Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Daniel Włodarski

 (3 produktów)
?

Gdzie się zwierzę spać wybierze?

Marcin Brykczyński, Daniel Włodarski

(okładka twarda)

17,29 
Wysyłka 24 godziny

Kot Platon i zagadka Dzielności

Dorota Tomaszewska, Daniel Włodarski

(okładka miękka)

6,89 
Wysyłka 24 godziny

Kamilka i Mateuszek zdrowy mają brzuszek

Daniel Włodarski, Kamila Ziemann

(okładka twarda)

22,89 
Wysyłka 24 godziny

Daniel Włodarski

Daniel Włodarski jest polskim autorem ilustracji książek dla dzieci, okładek i animacji. Tworzy dla wydawnictw a także prywatnych osób, które piszą książki. Zajmuje również się składem tekstu, przygotowaniem do druku, czasami współtworzy książki pomagając w korekcie.

Daniel Włodarski jest absolwentem studiów magisterskich w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania im. Prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie.

Tworzenie ilustracji rozpoczyna od samego pomysłu oraz dopasowania do tekstu, cała reszta to szkic, kolorowanie i nadawanie faktury, tekstury, cienia i światła. Jak twierdzi, bez udanego pomysłu oraz wprawy ilustracja jest nudna i nieciekawa.

Jego rozpoznawalny styl sprawia, że nawet kilkanaście razy w ciągu roku otrzymuje propozycję stworzenia projektu postaci. Uważa, że jest to praca projektowa pomimo, że wymaga narysowania postaci w oparciu o pełen opis. Projekty postaci jego autorstwa czyli tzw. brand hero są wykorzystywane w reklamie oraz strategii marketingowej różnych marek. Taka działalność jest jednak dla niego jedynie odskocznią, podobnie jak tworzenie grafik do gier oraz elementów graficznych pod animacje.

Ilustracje Daniela Włodarskiego można znaleźć między innymi w następujących wydawnictwach: "Gdzie się zwierzę spać wybierze?", "Skarby Wsi", "Misja Leona", "Nibybór", "Czerwony wilczek", "Tymon w tarapatach", seriach: "Julka i Szpulka" i "Pamiętniki Fenka".

Ładowanie...