Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Daniel de Latour

 (8 produktów)

Sekretna historia ludz... skarpetek

Justyna Bednarek, Daniel de Latour

(okładka twarda)

32,39 49,99 zł −35%
Wysyłka dzisiaj

Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela

Grzegorz Kasdepke, Daniel de Latour

(okładka twarda)

23,39 39,90 zł −41%
Wysyłka dzisiaj

Co robią narzędzia. Opowiem Ci, mamo

Daniel de Latour, Izabela Mikrut

(okładka całokartonowa)

25,99 39,90 zł −35%
Wysyłka dzisiaj

Bzdurki, czyli bajki dla dzieci (i) innych

Artur Andrus, Daniel de Latour

(okładka twarda)

25,99 39,90 zł −35%
Wysyłka dzisiaj

Ale kosmos! To znowu Bodzio i Pulpet. Poczytam ci, mamo

Grzegorz Kasdepke, Daniel de Latour

(okładka twarda)

21,09 31,90 zł −34%
Wysyłka dzisiaj

Co robią pająki. Opowiem ci, mamo

Daniel de Latour, Marcin Brykczyński

(okładka twarda)

29,19 44,90 zł −35%
Wysyłka dzisiaj

Antylopa z Podbeskidzia

Artur Andrus, Daniel de Latour

(okładka twarda)

35,69 54,90 zł −35%
Wysyłka dzisiaj

Daniel de Latour

Daniel de Latour to polski ilustrator, często współpracujący z czasopismami dla dzieci i młodzieży oraz wydawcami książek. Ilustruje głównie literaturę dziecięcą, a także rysuje komiksy. Był nominowany do nagrody PS IBBY w 2009 r. i otrzymał nagrodę przyznawaną za Najlepszą Książkę Dziecięcą w 2015 r. Zilustrował już kilkanaście książek dla dzieci. Ponadto opracował ilustracje do dwóch części podręcznika języka polskiego. Jego ilustracje wykorzystano również w innych publikacjach edukacyjnych. Artysta słynie z żartobliwego stylu, a jego rysunki są proste, wyraziste oraz uzupełnione podstawową kolorystyką.

Twórczość tego autora znaleźć można nie tylko w książkach. Daniel de Latour zajmuje się również komiksami (zajął drugie miejsce w konkursie na najlepszy komiks organizowanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego) i ilustracją reklamową oraz projektuje okładki płyt. Czasami tworzy także ilustracje, które ozdabiają popularne czasopisma. Prowadzi warsztaty ilustratorskie dla dzieci i młodzieży, związane chociażby ze stylem pop up. Artysta współpracuje również z twórcami gier edukacyjnych. Ponadto jego charakterystyczne ilustracje można podziwiać na wystawach oraz wernisażach. Dla Daniela de Latour ważne są też inne dziedziny sztuki. Autor interesuje się muzyką, a czasami nawet gra na instrumentach.

"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" - książka napisana przez Justynę Bednarek, do której ilustracje wykonał Daniel de Latour. Okazuje się, że nawet skarpetki mogą przeżyć niesamowite przygody! Czytelnicy odkrywają opowiadania o nietypowych bohaterach, którzy zostają gwiazdami kina, detektywami, a także opiekunami zwierząt. Tę książkę docenią nie tylko dzieci. Z pewnością nawet dorośli czytelnicy są zaskoczeni, jak często autorzy nawiązują do wydarzeń z prawdziwego świata i typowych ludzkich charakterów. Warto zwrócić uwagę, że twórcy z dużym wyczuciem potrafią mówić także o poważnych tematach. Ten wyjątkowy zbiór opowiadań znalazł uznanie również wśród krytyków literackich.

Ładowanie...