Xi

Kategorie

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Daniel de Latour

   (10 produktów)

  Sekretna historia ludz... skarpetek

  (okładka twarda)

  31,39 
  Wysyłka dzisiaj

  Potworak i inne ko(s)miczne opowieści

  (okładka twarda)

  26,59 
  Wysyłka dzisiaj

  Sara, Kuba i rozróba. Czytam, bo lubię

  (okładka miękka)

  22,99 
  Wysyłka dzisiaj

  Antylopa z Podbeskidzia

  (okładka twarda)

  36,29 
  Wysyłka dzisiaj

  Pan Fiasko i jego sukcesy

  (okładka miękka)

  16,89 
  Wysyłka dzisiaj

  Daniel de Latour

  Daniel de Latour to polski ilustrator, często współpracujący z czasopismami dla dzieci i młodzieży oraz wydawcami książek. Ilustruje głównie literaturę dziecięcą, a także rysuje komiksy. Był nominowany do nagrody PS IBBY w 2009 r. i otrzymał nagrodę przyznawaną za Najlepszą Książkę Dziecięcą w 2015 r. Zilustrował już kilkanaście książek dla dzieci. Ponadto opracował ilustracje do dwóch części podręcznika języka polskiego. Jego ilustracje wykorzystano również w innych publikacjach edukacyjnych. Artysta słynie z żartobliwego stylu, a jego rysunki są proste, wyraziste oraz uzupełnione podstawową kolorystyką.

  Twórczość tego autora znaleźć można nie tylko w książkach. Daniel de Latour zajmuje się również komiksami (zajął drugie miejsce w konkursie na najlepszy komiks organizowanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego) i ilustracją reklamową oraz projektuje okładki płyt. Czasami tworzy także ilustracje, które ozdabiają popularne czasopisma. Prowadzi warsztaty ilustratorskie dla dzieci i młodzieży, związane chociażby ze stylem pop up. Artysta współpracuje również z twórcami gier edukacyjnych. Ponadto jego charakterystyczne ilustracje można podziwiać na wystawach oraz wernisażach. Dla Daniela de Latour ważne są też inne dziedziny sztuki. Autor interesuje się muzyką, a czasami nawet gra na instrumentach.

  "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" - książka napisana przez Justynę Bednarek, do której ilustracje wykonał Daniel de Latour. Okazuje się, że nawet skarpetki mogą przeżyć niesamowite przygody! Czytelnicy odkrywają opowiadania o nietypowych bohaterach, którzy zostają gwiazdami kina, detektywami, a także opiekunami zwierząt. Tę książkę docenią nie tylko dzieci. Z pewnością nawet dorośli czytelnicy są zaskoczeni, jak często autorzy nawiązują do wydarzeń z prawdziwego świata i typowych ludzkich charakterów. Warto zwrócić uwagę, że twórcy z dużym wyczuciem potrafią mówić także o poważnych tematach. Ten wyjątkowy zbiór opowiadań znalazł uznanie również wśród krytyków literackich.

  Ładowanie...