Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Daniel de Latour

 (8 produktów)

Co robią narzędzia. Opowiem Ci, mamo

(okładka twarda)

5/5
27,39 39,90 zł −31%
Wysyłka 24 godziny

Bzdurki, czyli bajki dla dzieci (i) innych

(okładka twarda)

4/5
27,29 39,90 zł −32%
Wysyłka 24 godziny

Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela

(okładka twarda)

5/5
24,56 39,90 zł −38%
Wysyłka 24 godziny

Co robią pająki. Opowiem ci, mamo

31,42 44,90 zł −30%
Wysyłka 24 godziny

Antylopa z Podbeskidzia

(okładka twarda)

37,47 54,90 zł −32%
Wysyłka 24 godziny

Ale kosmos! To znowu Bodzio i Pulpet. Poczytam ci, mamo

(okładka twarda)

22,14 31,90 zł −31%
Wysyłka 24 godziny

Co robią pająki. Opowiem Ci, mamo

5/5
30,86 34,13 zł −10%
Wysyłka 3 dni robocze

Daniel de Latour

Daniel de Latour to polski ilustrator, często współpracujący z czasopismami dla dzieci i młodzieży oraz wydawcami książek. Ilustruje głównie literaturę dziecięcą, a także rysuje komiksy. Był nominowany do nagrody PS IBBY w 2009 r. i otrzymał nagrodę przyznawaną za Najlepszą Książkę Dziecięcą w 2015 r. Zilustrował już kilkanaście książek dla dzieci. Ponadto opracował ilustracje do dwóch części podręcznika języka polskiego. Jego ilustracje wykorzystano również w innych publikacjach edukacyjnych. Artysta słynie z żartobliwego stylu, a jego rysunki są proste, wyraziste oraz uzupełnione podstawową kolorystyką.

Twórczość tego autora znaleźć można nie tylko w książkach. Daniel de Latour zajmuje się również komiksami (zajął drugie miejsce w konkursie na najlepszy komiks organizowanym przez Muzeum Powstania Warszawskiego) i ilustracją reklamową oraz projektuje okładki płyt. Czasami tworzy także ilustracje, które ozdabiają popularne czasopisma. Prowadzi warsztaty ilustratorskie dla dzieci i młodzieży, związane chociażby ze stylem pop up. Artysta współpracuje również z twórcami gier edukacyjnych. Ponadto jego charakterystyczne ilustracje można podziwiać na wystawach oraz wernisażach. Dla Daniela de Latour ważne są też inne dziedziny sztuki. Autor interesuje się muzyką, a czasami nawet gra na instrumentach.

"Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek" - książka napisana przez Justynę Bednarek, do której ilustracje wykonał Daniel de Latour. Okazuje się, że nawet skarpetki mogą przeżyć niesamowite przygody! Czytelnicy odkrywają opowiadania o nietypowych bohaterach, którzy zostają gwiazdami kina, detektywami, a także opiekunami zwierząt. Tę książkę docenią nie tylko dzieci. Z pewnością nawet dorośli czytelnicy są zaskoczeni, jak często autorzy nawiązują do wydarzeń z prawdziwego świata i typowych ludzkich charakterów. Warto zwrócić uwagę, że twórcy z dużym wyczuciem potrafią mówić także o poważnych tematach. Ten wyjątkowy zbiór opowiadań znalazł uznanie również wśród krytyków literackich.

Ładowanie...