Xi

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Artur Andrus

   (9 produktów)

  Każdy szczyt ma swój Czubaszek

  (okładka miękka)

  29,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Vietato fumare. czyli reszta z bloga i coś jeszcze

  (okładka zintegrowana)

  30,19 
  Wysyłka 24 godziny

  A koń w galopie nie śpiewa

  (okładka twarda)

  30,19 
  Wysyłka 24 godziny

  Boks na ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak

  (okładka twarda)

  32,99 
  Wysyłka 24 godziny

  Blog osławiony między niewiastami

  (okładka zintegrowana)

  27,19 
  Wysyłka 24 godziny

  A koń w galopie nie śpiewa...

  (okładka twarda)

  28,69 
  Wysyłka 24 godziny

  Antylopa z Podbeskidzia

  (okładka twarda)

  36,29 
  Wysyłka 24 godziny

  Artur Andrus

  Artur Andrus przyszedł na świat 27 grudnia 1971 w Lesku. Jest polskim dziennikarzem i prezenterem telewizyjnym i radiowym, aktorem, pisarzem, poetą, autorem tekstów piosenek, piosenkarzem, artystą kabaretowym oraz konferansjerem.

  Egzamin dojrzałości zdał w sanockim liceum im. Marii Skłodowskiej-Curie, następnie studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Jeszcze na studiach współpracował z Rozgłośnią Harcerską i Radiem Rzeszów. Jedną z jego prac zaliczeniowych był wywiad z Wojciechem Młynarskim, który młody dziennikarz przeprowadził wierszem, Wojciech Młynarski improwizując odpowiadał również wierszem. Wkrótce po tym Artur Andrus otrzymał propozycję poprowadzenia audycji poświęconej piosence satyrycznej w Programie 4 Polskiego Radia.

  W roku 1994 rozpoczął współpracę z Programem 3. Początkowo był redaktorem "Powtórki z Rozrywki", później przez kilka lat ją prowadził, równolegle z "Trójką pod Księżycem" i "Teraz śmieszniej", do których zapraszał znane gwiazdy kabaretu.

  Artur Andrus często występuje w charakterze konferansjera przeglądów kabaretowych. Zaczęło się od Mulatki w Ełku, potem była krakowska PAKA, Lidzbarskie Biesiady Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim, a od 1999 roku Łódzka Piwnica Artystyczna.

  Jest również poetą, a jego wiersze ukazywały się w latach 1998-99 w kolumnie satyrycznej "Życia Warszawy". Pisał i pisze nadal teksty dla innych artystów kabaretowych, m.in. dla Małgorzaty Zwierzchowskiej i Olka Grotowskiego, dla Czerwonego Tulipana oraz dla Grupy MoCarta.

  Od 2005 roku jest osobą komentującą program publicystyczno-satyryczny "Szkło kontaktowe", w 2007 roku Artur Andrus prowadził natomiast teleturniej "Tylko Ty". Wcielał się również w postać Dziadka przed kamerami serialu kabaretowego "Rodzina Trendych" oraz zagrał postać Jonathana Owensa w serialu o charakterze kabaretowym "Spadkobiercy".

  Ładowanie...