Xi
moja lista
zaloguj
koszyk (0) | 0,00 PLN

Dostępność

Zakres cenowy


Wydawca

  Ocena

  Cori Doerrfeld

   (3 produktów)

  A królik słuchał

  Cori Doerrfeld

  (okładka twarda)

  27,49 
  Wysyłka dzisiaj

  Aby się wznieść

  Cori Doerrfeld

  (okładka twarda)

  25,19 
  Dostępne od 15.03.2024

  Do widzenia. Dzień dobry

  Cori Doerrfeld

  (okładka twarda)

  21,79 
  Wysyłka dzisiaj

  Cori Doerrfeld

  Cori Doerrfeld urodziła się 17 marca 1979 roku, jest amerykańską ilustratorką oraz autorką książek dla dzieci. Ukończyła studia licencjackie na wydziale sztuki studyjnej w St. Olaf College oraz studia podyplomowe w Minneapolis College of Art and Design. Na swoim koncie ma kilka opublikowanych tytułów, w tym trzy autorskie książki.

  Jedna z najnowszych książek Cori Doerrfeld "A królik słuchał" to oszałamiające połączenie piękna i prostoty. Historia straty, którą Doerrfeld napisała i zilustrowała, jest wyważona, szczera, zabawna i poruszająca. Pomimo małej ilości tekstu, a dzięki bogatym emocjonalnie obrazom, Doerrfeld z godną pozazdroszczenia wyrazistością przedstawia proces żalu i wartość, jaką w niespokojnych czasach ma zwykłe słuchanie.

  Jak sama przyznaje odkąd była dzieckiem uwielbiała rysować zwierzęta, zwłaszcza koty, konie i psy. Jednak tym, co naprawdę rozpaliło w niej pasję tworzenia, była animacja, zwłaszcza sposób, w jaki animacja dosłownie ożywia sztukę. Jako dziecko uczyła się i rysowała animowane postacie częściej niż cokolwiek innego. Rysowała nawet bezpośrednio z telewizora, klatka po klatce z zatrzymanej kasety wideo. Była zafascynowana pracą Chucka Jonesa - twórcy Toma i Jerry'ego, Strusia Pędziwiatra czy Królika Bugsa i Andreasa Dei - polskiego animatora tworzącego dla Disneya.

  Ładowanie...