Xi

„A królik słuchał” to krótka i piękna historia, ucząca jak ważne jest, aby zrozumieć własne uczucia i potrzeby. Kiedy mały Taylor bawi się klockami, w pewnym momencie, zbudowana przez niego budowla rozpada się. Chłopiec nie jest pewien, jak ma na to zareagować. Wtedy podbiega do niego cała masa doradców. Każdy z nich najlepiej wie, czego chce Taylor. Poznajemy wówczas kurczaka, który namawia chłopca, by opowiedział mu o tym, co się wydarzyło. Potem przychodzi niedźwiedź, który udziela rady, by wykrzyczeć całą złość. Taylora odwiedza też między innymi słoń, kangur czy struś. Każda postać udziela rad, które mają pomóc głównemu bohaterowi zmierzyć się ze stratą i trudnym wydarzeniem, Taylor nikogo jednak nie słucha. Czego najbardziej potrzebuje? Czy ktoś okaże mu empatyczne wsparcie?

Książka „A królik słuchał” uświadamia, że czasem nic nie trzeba mówić, by komuś pomóc. Słowa mogą bowiem zagłuszyć to, co najistotniejsze - bliskość i uważność na drugiego człowieka. Cori Doerrfeld jest cenioną, nagradzaną autorką ilustrowanych książek dla dzieci. Opowieść o króliku, który słuchał jej autorstwa urzeka pięknymi obrazkami. Mała ilość tekstu wydaje się być idealnym połączeniem z uroczymi ilustracjami. Książka porusza nie tylko małych czytelników. Dorosłym uświadamia, jak często sami wchodzą w role opisanych słoni, węży czy niedźwiedzi. Przybieramy określone formy, ignorując jednocześnie to, co najważniejsze i stosunkowo proste. Bliskość i gotowość wysłuchania drugiego człowieka jest zwykle najbardziej efektywną formą pomocy.

Publikacja „A królik słuchał” ukazała się nakładem Wydawnictwa Mamania. Powstało ono z myślą o wszystkich, dla których bycie rodzicem jest najistotniejszą przygodą życia. Wydawnictwo wydaje zarówno wartościowe pozycje dla dorosłych, jak i piękne książki dla dzieci, które ubogacają codzienność czytelników. Nie sposób przejść obojętnie obok historii Taylora i królika, który pomógł chłopcu odzyskać spokój i równowagę. Wspólna lektura z naszymi dziećmi otworzy nam oczy i serca na to, jak świat emocji i potrzeb jest wielki oraz jak istotne jest jego zrozumienie. Empatia, która daje przestrzeń na wyrażenie wszystkiego, co trudne okazuje się być kluczowa w budowaniu relacji.

Zobacz więcej
Dane szczegółowe

Najczęściej kupowane razem:

Dostawa i płatność

793310
Ładowanie...