Xi
Ponad 100 000 książek i gier
Dużo promocji
Tania i szybka wysyłka
14 dni na zwrot

Charlie Mackesy

 (2 produktów)

Chłopiec, kret, lis i koń

(okładka twarda)

5/5
33,26 45,90 zł −28%
Wysyłka 24 godziny

The Boy, The Mole, The Fox and The Horse

(okładka twarda)

73,49 76,00 zł −3%
Wysyłka 2 dni robocze

Charlie Mackesy

Charlie Mackesy przyszedł na świat 11 grudnia 1962 roku, jest brytyjskim artystą, ilustratorem i autorem niezwykle popularnej książki "Chłopiec, kret, lis i koń" wydanej w Polsce nakładem wydawnictwa Albatros.

Jego nagradzane prace pojawiały się w książkach, kolekcjach prywatnych, galeriach, okładkach czasopism, latarniach ulicznych, salach szkolnych, kawiarniach, kościołach, więzieniach, oddziałach szpitalnych i niezliczonych innych miejscach publicznych na całym świecie. Z Mackesym skontaktowała się redaktorka, która widziała jego rysunki na Instagramie, a która następnie opublikowała je na Ebury. Książka "Chłopiec, kret, lis i koń" po raz pierwszy opublikowana w październiku 2019 r., przez ponad 100 tygodni utrzymywała się w pierwszej dziesiątce bestsellerów "Sunday Times". Książka została wybrana jako książka roku 2019 Waterstones oraz Barnes and Noble. Znalazła się na liście książek roku 2020 British Book Awards.

Charlie Mackesy rozpoczął swoją karierę jako rysownik w "The Spectator", jeszcze zanim został ilustratorem książek dla Oxford University Press. Współpracował również z Richardem Curtisem na planie filmu "Miłość jest wszędzie", aby stworzyć zestaw ilustracji, które miały później zostać wystawione na aukcji Comic Relief. Nieustannie, jako artysta, kontynuuje współpracę z tą organizacją charytatywną. Został również wybrany do pracy nad projektem Unity Series Nelsona Mandeli, projektem z zakresu litografii opartej na rysunkach Mandeli.

Charlie Mackesy mieszka między Brixton, Londynem i Suffolk ze swoim psem Barneyem. Współprowadzi Mama Buci, miodowe przedsiębiorstwo społeczne w Zambii i pomagała w prowadzeniu projektu dla bezdomnych w Londynie.

Ładowanie...