Catarina Kruusval
Catarina Kruusval to wybitna ilustratorka, graficzka i pisarka, której książki zachwycają dzieci i rodziców na całym świecie.
Catarina Kruusval przyszła na świat w 1951 roku w Szwecji. Na polskim rynku wydawniczym nakładem wydawnictwa Zakamarki ukazało się dziesięć książek autorki: "Piłka Eli", "Ubranka Eli", "Kwiaty od Eli", "Ela na plaży", "Ela i Olek jedzą", "Ela i Olek bawią się", "Ela i Olek kąpią się", "Ela i Olek jeżdżą", "Jabłonka Eli", "Wszystkie psy Eli". Zilustrowała również bardzo popularne albumy w formie książki do uzupełniania, które kochają młodzi rodzice - "Pierwsza książka o mnie. Dziewczynka.", "Pierwsza książka o mnie. Chłopiec".
Seria o Eli i Olku skradła serca wielu najmłodszych czytelników oraz ich rodziców, stanowiąc doskonałą rozrywkę i idealną lekturę do poduszki. Pełne ciepła i radości historie to jednowątkowe opowiastki, które wzbogacone o barwne ilustracje skupiają uwagę maluchów i tworzą niezapomniany klimat spokoju i zachwytu nad pięknem codzienności. Autorka z właściwą sobie wnikliwością skupia się na emocjach dzieci. Krótkie opowieści dotyczą przeróżnych spraw życia codziennego, przez co dziecko znajdzie w nich odniesienie do sytuacji z własnego życia, różnorodność tematów sprawi, że każdy maluch z całą pewnością znajdzie w nich coś dla siebie.
Charakterystyczna kreska autorki oraz spokojne, pastelowe kolory stanowią idealne uzupełnienie tekstów, jednocześnie relaksując i uspokajając.







